Najmout pečovatelku: Co byste měli vědět předem

"Bohužel," říká Paresh Vyas, majitel Nurse Next Door Home Care, "v naší práci často slýcháme hororové příběhy z rodin o najímání pečovatelek – nedbalost, zneužívání a prostě nezájem. S takovými zkušenostmi se nedůvěřivé rodiny často ptají jak zajistit správnou volbu toho, kdo se bude starat o jejich blízké." Za prvé, při najímání pečovatelů nezapomeňte ověřit jejich certifikaci!

Co byste měli hledat?

Certifikace osobní pracovní podpory: to je certifikace místní školy spolu s kontrolou referencí. U nových absolventů by měl být jedním z odkazů jejich učitel (učitel nebo supervizor) který dohlížel na jejich zkušenosti v umístění v místním zařízení - nemocnice apod. Kontaktujte všechny odkazy. Zkontrolujte test aktuální tuberkulózy (TBC) a CPR školení (platné pouze na dva roky). Zkontrolujte i výpis z trestního rejstříku.

Ošetřovatelství: Nově graduované sestry budou nabízet odkazy na svá umístění a své učitele, zatímco zkušené zdravotní sestry budou nabízet odkazy na zaměstnavatele. Zkontrolujte aktuální test tuberkulózy (TBC) a CPR školení (platný pouze dva roky). Zkontrolujte výpis z trestního rejstříku.

Během pohovoru je důležité odhadnout, jak má pečovatel rád to, co dělá. Naplánujte si rozhovor se seznamem standardizovaných otázek pro všechny kandidáty. Účelem pohovoru by mělo být objevit více dovedností, které budou tak zásadní v poskytování kvalitní péče.

Alternativou je pronájem pečovatelské společnosti nebo agentury. Agentury obvykle zajišťují jednoduché umístění. Pečovatelské společnosti by měly učinit více praktických prostředků správy a koordinace. Zde je seznam některých důležitých otázek pro všechny potenciální poskytovatele:

  1. Jak snadné je vás dosáhnout? Uvažujte 24/7, protože nikdy nemůžete naplánovat nepředvídané okolnosti.

  2. Jaké je storno bez poplatku?

  3. Jsou pečovatelé zaměstnanci nebo dodavatelé? To je velmi důležité, protože budete muset zajistit, že společnost má dostatečné krytí pro pojištění odpovědnosti. Obojí může vést k významným finančním závazkům, pokud se něco pokazí. Uvědomte si, prosím: majitel domu/bytu může být považován za odpovědného za zranění, které se vyskytlo v domácnosti, pokud neexistuje odpovídající pojištění.

  4. Mohou kvalifikovaný dohled, dostatečná dokumentace a kontroly zajistit bezpečnost a klid v duši?

  5. Jak zjistíte, jestli je pečovatel skutečně tam, kde má být nebo na chvíli odešel?

  6. Jak flexibilní nebo schopní jsou pečovatelé udělat to co je v domácnosti potřeba? Události se mění každý den a pečovatelé potřebují mít svobodu změnit, co dělají, když je to nezbytné pro jejich klienty. Je důležité mít plány péče jako orientační nástroj, ale existují sociální, emocionální a fyzické potřeby, které nelze vždy plánovat. Pro klienty je to, že je o ně pečováno obtížné - museli vzdát se kontroly a být závislí. Pro pečovatele je zásadní, že nebyli najati, aby jenom jednoduše převzali úkoly, ale aby pracovali s klientem tak, aby viděli, čeho lze jejich pomocí dosáhnout, aby bylo dosaženo nějakého stupně nezávislosti.

  7. Má poskytovatel lékařské a nelékařské možnosti? Nikdy není lehké najmout správné lidi a je třeba hodně plánování a koordinace k tomu aby se to udělalo správně. Avšak pokud se provedlo správně, jsou odměnou významný klid v duši a úspory nákladů.

 

 

Čaje