Mohli by jste získat formu s pole dancingem?

Pole dance je spíše známý jako nástroj "sexuálního" průmyslu, používaný k získání peněz od mužů. Nepochybně byl tradičně používán v sexuálním vykořisťování a v některých ohledech si získal špatné jméno. Nicméně, v posledních několika letech získal popularitu jako forma cvičení a fitnessu, osvobozuje se od "sexuálních" prvků a snaží se získat důvěryhodnost v tanečním a cvičebním světě.

Fitness pro muže a ženy

Pole dancing patří do kategorie prováděného umění. To zahrnuje provádění pohybu, otoček a akrobatických triků s použitím vertikální tyče. Tak, jak je prováděno ve fitness průmyslu má mnoho podobností s gymnastikou a akrobacií. K překvapení mnoha lidí je jako sportovní /prováděné umění praktikováno muži i ženami.

Počátky pole dancingu jsou nejasné, ale zajímavé. Někteří je spojují s kmenovými tanci v Africe, v nichž ženy tančí kolem tyče před jejich budoucími manželi. Jiní je spojují s maypole tanci ve 12. století a někteří s Mallastambha, starověkým indickým sportem pro muže, kteří provádějí zvraty, toče, a akrobatické triky na železné tyči. V modernější formě byl pole dancing vidět v groteskních scénách v 50 letech a odtud se vyvinul v průběhu let do své současné podoby.

Pole dance jako fitness režim

Pole dancing v podobě fitnessu může být docela odlišný od pole dancingu nabízeného v klubech souvisejících se sexem. Zahrnuje celou řadu akrobatických triků a pohybů a nemusí být nutně prováděn v erotickém kontextu, ale spíše v provádění dovednosti. Spojuje v sobě sílu, flexibilitu, pružnost, rovnováhu, koordinaci a aerobní kapacitu. Jednoduše řečeno, poskytuje cvičení celého těla a vše kolem výzvy fitnessu.

Úplní začátečníci

Co můžete očekávat: Pro ty, kteří jsou nováčci, jde o to hlavně se naučit zvládnout točení kolem tyče a rozvíjení různých technik. Jde především o rozvíjení síly horní části těla a aerobní kapacity. Můžete vidět, že zde přistupuje určitá flexibilita práce a také základní síly. Na úrovni začátečníků, si budete muset nastavit základ, na kterém budete rozvíjet různé pohyby. Například se budete muset před provedením první skutečné otáčky naučit, jak se otáčí kolem tyče, nebo vyvinout sílu vašeho předloktí a zápěstí, než je zatížíte svou vahou při otáčení. Prvních pár lekcí se může zdát poněkud nudných, když zjistíte, že jste ještě neudělali ani jedinou otáčku, a že všechno je mnohem těžší, než jste si mysleli. Nicméně pokud vytrváte několik lekcí a zvládnete základy, všechno se poddá.

Pracovní oblasti: Existují různé druhy uchopení a technik rukou, ale celkový princip spočívá v tom udržet vaše tělo v otáčkách kolem vertikální tyče zpočátku pomocí obou rukou a na pokročilejší úrovni jednou rukou. Můžete očekávat, že si vypracujete biceps a triceps v rukách i ramena a horní zádové svaly. Je to jedna z mála forem cvičení, které způsobí, že vaše "bingo křídla" (ochablé oblasti pod pažemi) zmizí. Také si vypracujete vaše prsní svaly na hrudi, což může ženám pomoci zabránit poklesu poprsí.

Udržení ohybu nohy během otáčení kolem tyče posílí vaše břišní a vnitřní svaly. To může být dále zdokonalováno v případě, že lekce zahrnují podlahovou práci a výuku tanečních pohybů, jako jsou vlnění těla nebo vlečení po podlaze.

Střední a pokročilá úroveň

Jak budete postupovat, bude také záviset na způsobu, jak jsou poznatky strukturované. Některá studia mohou nabídnout tyčový aerobik, ve kterém jsou hlavně cvičební relace s použitím tyče, zahrnující některé tyčové pohyby. Jiná budou zaměřena na výuku pohybových a tanečních rutin.

Co můžete očekávat: Pomalu byste měli začít vykonávat otáčení s držením jednou rukou a přechod na složitější otáčení a akrobacie. Dalším aspektem, který je třeba rozvíjet, je propojení otáčivých pohybů a učení se obrátkám na tyči. Visení hlavou dolů se zpočátku nemusí zdát velmi lákavé, ale jakmile jste zvládli otáčení, budete se snažit dostat se až tam. Nicméně, je to ta nejsložitější část, a budete muset vyvinout sílu celého těla, abyste se na tuto úroveň dostali bez vážných zranění.

Učení se komplexnějším otočením a akrobatickým trikům, stejně jako převracení vzhůru nohama na tyči umožní vypracování vaší spodní části těla (nohy a zadek). Některá otáčení znamenají udržování vašich nohou pod určitým úhlem (zvýšení podlahy), což bude vyžadovat zpevnění hýždí nebo stehen. Držení těla na sloupu, během převracení bude vyžadovat silné nožní stahovací svaly (vnitřní strana nohy). Některé programy budou jako součást výuky obsahovat i sady posilovacích cviků, jako jsou dřepy a poskoky na rozdíl od pouhého učení pohybů.

Jaké hrozí nebezpečí?

Je to intenzivní trénink, i když se to tak na začátku nemusí zdát. Buďte připraveni, že vás po prvním tréninku budou bolet především paže a horní části těla. Další věc, se kterou musíte počítat jsou modřiny. Budou na kolenou, jak se budete učit přitahovat své nohy k tyči a otáčet se, na zápěstích (častěji spáleniny od tyče) od otáčení. Až se naučíte převracet a dělat složitější akrobatické triky najdete modřiny pod paží, na vnitřní straně nohy, na dorzální části nohy (vrchní část nohy) a na oblasti břicha (opření o tyč při převrácení).

Stejně jako u všech ostatních cvičení, pokud máte předchozí zranění nebo zdravotní potíže poraďte se s lékařem nebo s odborníkem na fitness, než začnete jakékoliv cvičení. Také proto, že se budete točit dokola a potenciálně obracet vzhůru nohama, nemusí to být vhodné pro ty, kteří mají ušní potíže (může být ovlivněna rovnováha) a závrať.

Pole dancing může zahrnovat učení různým akrobatickým trikům. Inverze, otáčení nebo visení na tyči může být nebezpečné, pokud není správně provedeno. Nenechte se zlákat k učení z DVD, nebo k přeskočení řádně kvalifikovaného postupu učitele, jinak byste se mohli velmi vážně zranit.

Pole dancing je zábavný a efektivní

Pole dancing může nabídnout fungování celého těla. To může být zábavné a bez sexuálního kontextu. Pro ty, kteří jsou skeptiky, musím říci, že při všech mých osobních zkušenostech s výukou pole dancingu jsem nikdy nebyl ve skupině, která by byla "sexualizovaná", a vždy to byl intenzivní trénink jako každý jiný.

Očekávejte, že se vaše pružnost, síla a rovnováha zlepší. Hlavní oblasti, kde budou vidět velká zlepšení jsou ramena a horní části těla následovaná břišními svaly. Stejně jako u každé jiné činnosti záleží na tom, jak moc se jí budete věnovat, jak často a jak intenzivní lekce budou. Nemusíte brát všechno vážně, a nemusíte lézt nahoru a dolů. Může to být stejně dobře trénink zábavný a hravý. Pole Dancing (tanec u tyče) je moderní taneční disciplína. Spojuje dohromady prvky několika tanců, balet, valčík či salsa s moderními prvky gymnastiky, akrobacie, moderního a volného tance.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje