Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je známý především jako přírodní afrodisiakum. I proto dostal přezdívku zelená viagra. Avšak tato bylinka, kterou si lze vypěstovat i v našich českých podmínkách, umí našemu zdraví nabídnout mnohem více.

Kotvičník jako pomocník českých ložnic

Pokud se zajímáte o kotvičník, nejspíš je to právě kvůli vlastnostem, které se mu připisují, pokud jde o jeho vliv na sexuální oblast. Takže těmito účinky musíme určitě začít. Různé studie prokázaly, že kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu. Jeho nedostatek negativně ovlivňuje u mužů různé sexuální funkce. Užíváním kotvičníku dochází k zlepšování erektilních vlastností, a dokonce ke zvýšení počtu spermií u mužů.

Pomocník při cukrovce

Pokud jde o kotvičník, rozhodně by měli zbystřit i diabetici. Užívání kotvičníku totiž dokáže přirozeně snižovat hladinu glukózy v krvi a stabilizovat hladinu inzulínu.

S kotvičníkem se vám podaří dostat do normálu i váš tlak

Vysoký tlak není sám o sobě bolestivým, a tak jej jako nemoc mnohdy přehlížíme. Avšak dokáže stát za vznikem celé řady nemocí, které nás ohrožují na životě. I zde je kotvičník zemní vítaným pomocníkem. Studie ukázaly, že při pravidelném užívání kotvičníku dochází velice rychle ke snížení a následné stabilizaci tlaku. (Sharifi AM, Darabi R., Akbarloo N. – Study of antihypertensive mechanism of Tribulus terrestris in 2K1C hypertensive rats: role of tissue ACE activi, 2003.)

Poradí si i se špatným cholesterolem

Nové výzkumy ukazují, že ne každý cholesterol v našem těle je zlým. Přesto však máme toho špatného vzhledem k nezdravému životnímu stylu a stravovacím návykům přehršle. Zbavit se vysoké hladiny cholesterolu dokážeme opět díky užívání  kotvičníku.

Velký ochránce našeho srdce

Když už byla řeč o tom, jak umí kotvičník snižovat tlak a cholesterol, určitě vás nepřekvapí, že je považován za bylinku prospěšnou našemu srdci. Posiluje srdce a chrání jej před řadou onemocnění, jež pro nás mohou mít fatální následky.

Kotvičník jako přírodní antidepresivum

Přestože účinky kotvičníku nedosahují sílu klasických antidepresiv, je bylinka dobrým pomocníkem i v této oblasti. Užívat se však musí v poměrně vysokých koncentracích. Pozitivní však je, že u kotvičníku nedochází k nežádoucím účinkům ani k předávkování při užívání vyšších dávek. Skvěle zlepšuje výchylky v náladách, pomáhá při nespavosti a stresu.

Rozhodně pomůže i s dalšími neduhy

I když jsme na začátku zmínili především to, že kotvičník zemní zlepšuje sexuální schopnosti u mužů, není to tak, že by pozitivně neovlivňoval i ženskou sexualitu. Právě naopak. I u žen umí zvyšovat libido, a tedy zájem o sex. Dokáže rovněž pozitivně působit na schopnost žen dosáhnout orgazmus.

S kotvičníkem se dá rovněž zhubnout, bojovat proti osteoporóze či nepravidelné menstruaci. Je to bylinka, která je skvělým pomocníkem kvalitního partnerského života v řadě oblastí.

Čaje