× Diskuze a fórum o zdravém životním stylu

Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?

Více
#1 od jerryna
Odpověděl jerryna pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
Instantní pokrmy nejsou vždy to nejlepší pro naše zdraví. Jsou vyrobeny tak, aby jste jen vzali vodu a dolili. No ale co výživové hodnoty a látky přidané, které urychlí třeba těch 10 min stání u sporáku s normální ovesnou kaší? To je již druhá otázka. Když si vezmu pytlíček ovesných vloček (500g), kde si musíme kaši udělat sami a pytlíček (40g) instantní ovesné kaše, hned uvidím rozdíl v ceně! Za cenu 1 malého pytlíčku mám skoro půl kila ovesných vloček a to jen na ušetření 10 min našeho času. Dále přidáno katastrofální množství cukru, ochucovadel a příměsí, takže za mne NE!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od mss
Odpověděl mss pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
Zdravé... co je v dnešní době opravdu zdravé?! Vezměte si všechny ty příměsi, co do toho dávají. Nevěřím těmto pokrmům. Ideální a nejzdravější si koupit obyčejné vločky a následně si z nich udělat domácí müsli nebo právě obyčejnou kaši a přidat tak do ní vše, co nám chutná. Tak máme jistotu, co v tom je a víme, co můžeme od toho čekat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?

O tom ovesném nápoji jsem psala ve vlákně o kávě, dávala jsem tam i odkaz. Ovesná zrna se používají jako příloha třeba jako náhrada rýže, ale není to nic extra dobrého. A musí se to důkladně rozkousat.


Tak to já asi dětem dávat nebudu, protože jak je to něco nového, co je nenadchne, co by museli rozkousat, tak to by mi asi nesnědly a asi bych je tím i otrávila na dlouhou dobu dopředu, zkusím to, až budou větší.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
O tom ovesném nápoji jsem psala ve vlákně o kávě, dávala jsem tam i odkaz. Ovesná zrna se používají jako příloha třeba jako náhrada rýže, ale není to nic extra dobrého. A musí se to důkladně rozkousat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#5 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?

Je to dobrá zpráva, že zpracování ovsa mu neubírá tak moc na výživových hodnotách. Protože třeba jíst celá ovesná zrna by se mi moc nechtělo, i když racionální výživa toto nabízí velmi často. Snad i můj oblíbený ovesný nápoj na tom nebude tak špatně.


Taky by se mi nechtělo jíst ovesná zrna, a nedokážu si představit, jak to někdo jí celé, jestli to má jako přílohu k masu nebo si to dochutí a jí to jenom tak. A to existuje i ovesný nápoj, to je celkem zajímavé, to bude asi jenom ve zdravých výživách, že?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#6 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
Tak ovesné pokrmy teda moc nejím, ale je jasné, že budou asi dost zdravé. Ale že i instantní ovesné pokrmy jsou celkem zdravé, to je dobrá zpráva, protože vím, že řada kamarádek to dává svým vnukům nebo si na to samy zvykly, protože je velmi rychlá příprava a šetří jim to čas.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#7 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
Je to dobrá zpráva, že zpracování ovsa mu neubírá tak moc na výživových hodnotách. Protože třeba jíst celá ovesná zrna by se mi moc nechtělo, i když racionální výživa toto nabízí velmi často. Snad i můj oblíbený ovesný nápoj na tom nebude tak špatně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#8 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Jsou instantní ovesné pokrmy zdravé?
Mám ráda ovesné vločky a ovesnou kaši dávám i svým dětem, už od jejich útlého dětskí a dodnes jim chutná. Je jasné, že přírodní oveesné vločky budou zdravější a sama si tak můžu vytvářet jídla a musli, baví mě to a mám pocit, že něco dělám pro zdraví.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více

Čaje