× Diskuze a fórum o zdravém životním stylu

Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze

Více
#1 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze
Zajímavý článeček, takový jsem přesně hledala. Ono se řekne vyčistit si zuby, ale někteří lidé třeba nevědí, jak to správně udělat. Se zubní nití nemám žádné extra dobré zkušenosti, ale asi je to nezbytné..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od kiki
Odpověděl kiki pro téma Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze
Nejlepší je prý fakt ta pasta Elmex, mě teda nechutná, ale krvácení z dásní mi přestalo...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od mss
Odpověděl mss pro téma Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze
S tímto onemocněním naštěstí ještě nemám zkušenost, ale i tak to nepřeji nikomu zažít. Ale obyčejné problémy jako krvácení dásní bohužel znám. A mnohdy mi nepomohla ani žádná super zubní pasta, která by tomu měla zabránit. Přesto se ale o zuby starám co to jde, aby mi co nejdéle vydržely v pěkném stavu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od Alena
Odpověděl Alena pro téma Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze
Já nedám dopustit na Listerin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#5 od admin
Jak pečovat o zuby a vyhnout paradentóze vytvořil uživatel admin

Paradentóza je chronické postižení zubního lůžka projevující se zánětem dásní čímž se odhalují krčky zubů (přechod mezi dásní a zubem) a poškozuje se tak závěsný aparát zubu a může dojít k viklavosti nebo až ztrátě postiženého zubu či zubů. Vedle zubního kazu se jedná o druhé nejčastější postižení chrupu. Paradentóza se netýká pouze starých lidí  ale objevuje se již ve věku od 30 let. Zatímco u mladých jedinců je tato choroba spojená s onemocněním dásní, u starších pacientů je spojena s řídnutím kostí. Největší měrou se na zánětu a destrukci závěsného aparátu mezi kostí a dásní podílejí bakterie.

Číst více ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje