× Diskuze a fórum o zdravém životním stylu

Slunce a vitamín D

Více
#1 od kamila.336
Odpověděl kamila.336 pro téma Slunce a vitamín D
ja jako doplnek vitaminu d kupuji kazdou zimu probio c+d

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Slunce a vitamín D
Nedávno se ke mně dostal doplněk stravy ve formě vitamínu D3. Nějak jsem ale moc nepochopila, co je to vlastně za vitamín a v jakém je vztahu k vitamínu D, o kterém je řeč v tomto článku. Odpoví mi nějaký odborník?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od mss
Odpověděl mss pro téma Slunce a vitamín D
Tento vitamín ve svém životě "nějak moc neřeším". Na sluníčku jsem docela často, i když jsem většinu dne zavřená vevnitř, tak i přesto se snažím být dostatek času venku. V létě je to samozřejmě lepší, to si jej vychutnávám ze všech sil, hlavně na dovolené. Ale jinak jsem nikdy nebrala ani žádné doplňky na podporu vitamínu D, spíš ho nevědomky přijímám v tom jídle.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#4 od admin
Slunce a vitamín D vytvořil uživatel admin

Vitamín D, který se dává (respektive v ještě nedávné minulosti dával) nejčastěji do spojení s dobrým zdravotním stavem našich kostí, je velmi náročné získávat z klasické stravy. Obsahují jej totiž vlastně jen vybrané potraviny, které povětšinou nejsou na našem jídelníčku obsaženy pravidelně – a tento obsah rozhodně nepokryje obvyklou poptávku našeho organismu. Naštěstí se však tento vitamín dá úspěšně „vyrábět“ pomocí slunečního svitu.

Číst více ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje