× Diskuze a fórum o všem možném

Bazální metabolismus

Více
#1 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Bazální metabolismus
Je dobré, že člověk hubne, i když nic nedělá, protože tělo samo funguje a to teda jako spaluje samo kalorie, takže hubneme, to je báječná zpráva. Sama s hubnutím nemám problémy, ale je fakt, že zadarmo to nemám, musím se hlídat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Bazální metabolismus
Dobře, děkuju za odpověď. Myslela jsem si, že to tak úplně jedno nebude, protože svaly přece spálí daleko víc energie i v klidovém stavu. Takže abych si je začala budovat, abych pak měla jistotu, že tělo spaluje, i když zrovna nic fyzického nedělám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#3 od admin
Odpověděl admin pro téma Bazální metabolismus
Jedno to není, ale také se to nedá takto uvažovat, nejpřesnější by byla ta přímá kalorimetrie, toto slouží k spíše k přibližné hodnotě,která je ale i tak dostačující...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Bazální metabolismus
Děkuju za hezký článek o bazálním metabolismu a taky za tabulku, díky které si můžu spočítat svůj bazální metabolismus, divila jsem se, že vyšel celkem vysoký. A zajímalo by mě, jestli nějak na jeho hodnoty působí, když mám více svalů, nebo jestli je to jedno.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#5 od admin
Bazální metabolismus vytvořil uživatel admin

Co děláte, zatímco čtete tento článek? Zřejmě sedíte na židli nebo v křesle, buď doma, nebo na veřejném místě, možná jedete autobusem či vlakem. Možná přitom něco pojídáte nebo pijete, ale zcela určitě dýcháte a pohybujete očima po řádcích. Ve skutečnosti úplně každá aktivita, kterou provádíme, vyžaduje jistou dávku energie. I pouhá četba, zdánlivě nenáročná, spaluje kalorie.

Číst více ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje