Cvičení s vlastní vahou

Pěkná postava, zpevněný zadeček, pár kilo dolů – to je důvod různých diet a hlavně v zimním období nákup permanentek do posiloven a fitness center, kde se zapotíme a dáme si do těla. Možná o tom přemýšlíte i vy, kam zajít, kde si nechat poradit a spolu s ostatními se mučit do vyčerpání. Ještě než se tak rozhodnete, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám totiž mnohem lepší způsob, jak si pořádně zacvičit, ale zároveň tělu neublížit.

 

Budeme mluvit o cvičení s vlastní váhou. Proč to nevyzkoušet?

Co je cvičení s vlastní váhou?

Cvičení ke kterému nepotřebujete speciální pomůcky, jen své vlastní tělo. Můžete tak cvičit kdykoli a kdekoli, když se vám to zrovna hodí bez rezervací míst v posilovně a hlavně bez složité přípravy. Cvičení s vlastní váhou je pro naše tělo přirozené.

Nečekejte rychlý nárůst svalové hmoty, ale o to vlastně ani nejde. Jde zhubnutí a lepší pocit sám ze sebe. Není to lákavě?

Pokroky jsou pomalé, ale překvapující

Cvičení s vlastní váhou těla nepřináší výsledky ze dne na den. Často nejsou vidět vůbec a lidé proto mají dojem, že nefunguje. Funguje a moc dobře. Na tomto typu cvičení je skvělé, že je k vám naprosto upřímné – odhalí totiž vaší kondici.

Ačkoli můžete mít zpočátku pocit, že se nikam neposouváte a stále stojíte a začátku, postupem času si všimnete, že toho najednou zvládnete daleko více. A jakmile se tak stane, bude to pro vás zelený praporek, abyste mohli přidat – ztížit obtížnost, přidat nové cviky, zvětšit počet opakování.

Cviky s vlastní váhou

Cviků s vlastní vahou je celá řada. Patří sem dřepy, kliky, výpady, zanožování, zvedání nohou, angličáky a tak dále. Jakýkoli cvik, který vás napadne a ke kterému nebudete potřebovat nic jiného, než vlastní tělo.

Je jen na vaší fantazii a fyzické zdatnosti, co zvolíte. Cviky je vhodné kombinovat a střídat.

Proč cvičit s vlastní váhou?

Je to zdravý a přirozený způsob cvičení, ve kterém nebudete tělo nutit do pohybů či cviků, které jsou pro něho nezdravé a nepřirozené.

Pokud budete cvičit pouze s vlastní váhou těla, zlepšíte svou fyzickou kondici i vytrvalost. Zároveň podpoříte rovnováhu a stabilitu či správné držení těla. Cvičit můžete venku i doma.

 

Čaje