citron a hřebíček jako přírodní repelent

V letním období je snad každý z nás obtěžován nepříjemným hmyzem, hlavně komáry. I když je tomu již dlouho co se u nás na jižní Moravě vyskytl poslední případ malárie tak není tato choroba jediným důvodem proč se komárů obávat. Dnes si ukážeme jeden osvědčený recept jak si doma jednoduše vyrobit přírodní repelent  a potřebovat k tomu budeme pouze citron a hřebíček.

U nás se nejčastěji setkáme s komáry z rodů Aedes a Culex. Váží pouzen několik mikrogramu a za den dokážou uletět až deset kilometrů a bez přestání až čtyři hodiny. Krev sají jen samičky.  Větší výskyt je ve vlhkém přírodním prostředí na loukách a u vodních ploch kam komáři kladou vajíčka.

Proč citron s hřebíčkem vyzkoušet?

Důvod je jednoduchý, neobsahuje žádné uměle vyrobené chemikálie, což oceníme především u našich dětí.

Jak na to?

Postup na přípravu je velmi jednoduchý. Postačí nám limetka nebo citron, většinou postačí 2-3. Ty rozkrojíme na půlku a do každé půlky ze strany dužniny zapícháme cca 10-15 hřebíčků. Celý tento přírodní repelent můžeme umístit volně v místnosti nebo jej využít jako dekoraci na stole při posezení s přáteli. Efekt trvá několik hodin a místnost příjemně osvěží.

Stejný efekt bude mít i jen potírání citronovou šťávou a podobný účinek má i česnek.

Tento mocný přírodní repelent ale nefunguje pouze na komáry, ale i na mouchy a mnoho dalšího otravného hmyzu.

Určitě tento recept vyzkoušejte a o výsledku nám můžete napsat na našem facebookovém profilu. Pěkný den bez komárů :)

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje