Chcete zhubnout?

Jak zhubnout? Tuto otázku si pokládají miliony žen i mužů na celé světě. Mnohým se to i podaří, ale ani se nenadějí a své pracně shozené kilogramy mají zpět. Nejde totiž jen o samotné zhubnutí. Ideální váhu je zapotřebí si i udržet. A to se neobejde bez celkové změny životního stylu. V první řadě vás chceme odradit od drastických diet a hladovění. Ano, nějakého toho kilogramu se při něm zbavíte, ale jakmile se vrátíte k vaší běžné stravě, což, nebudete-li chtít zemřít, jistě učiníte, vaše shozené kilogramy se vám rychle navrátí. Tomu se říká jo-jo efekt. Vaše tělo si vytváří zásoby na tzv. horší časy. Nevěří vám a chce se vyhnout dalšímu hladovění, které rozhodně nesnáší dobře.

 

Bez spalování se ovšem neobejdete

Hubnutí tudíž musíte vnímat jako komplexní proces zaměřený na celkovou změnu životního stylu. Vraťte se na okamžik do školních lavic na hodiny matematiky. Váš kalorický příjem totiž musí být nižší než výdej. A obráceně. A toho nedocílíte jiným způsobem než správným stravováním a adekvátní aerobní aktivitou. Jinými slovy se budete muset začít hýbat a tzv. zdravě jíst.

Co to je zdravá strava?

Strava s bohatým množstvím živin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jezte pravidelně a menší porce. Z masa vybírejte jen libové, vyhýbejte se cukru, výrobkům z bílé mouky a veškerým fastfoodovým pokrmům.

Jakýkoliv pohyb se počítá

Obzvláště pohyb vykonávaný s radostí, ať již se jedná o běhání, jízdu na kole, či plavání. Vyberte si svou pohybovou aktivitu a tu zařaďte do svého každodenního programu. Jste-li sovy a s oblibou si přivstanete, zacvičte si hned po ránu. Pokud rádi ponocujete, klidně si jděte zaběhat v podvečer.

Začněte posilovat

Aerobní cvičení je vhodné doplnit posilováním. Při hubnutí totiž nejde jen o úbytek tukových zásob, ale i o zpevnění svalstva. Proto aerobní cvičení, ať již klasický běh, běh na rotopedu či běžícím pásu střídejte s patřičným posilováním. Vhodné jsou klasické sedy a lehy, kliky, cvičení s nafukovacím míčem, nebo jednoduše začněte chodit do posilovny. V tom případě si na první hodiny objednejte trenéra, abyste si cvičením na neznámých strojích neublížili.

Hubnutí je během na dlouhou trať a při jakémkoliv běhu se vyplácí vytrvat. Uvidíte, jakou budete mít radost, až se objeví první výsledky. Zvýší se vám sebevědomí a s radostí budete pokračovat. A uděláte všechno pro to, abyste se nevrátili tam, kde jste jednou byli.

 

Log in to comment


Avatar uživatele SimonSt
SimonSt odpověděl/a na téma: #2
Každá žena chce být dnes krásná, hubená a mít míry jako top modelka. Ovšem každému to prostě nejde a jak už je psáno bez totální změny toho člověk ani nedocílí. Mě pomohlo k hubnutí začít vařit na páře a pohyb. Bez nej to prostě nejde.