Proteinová dieta

Chcete zhubnout v relativně krátkém čase? Jedna z variant je proteinová dieta, kterou můžete znát také pod názvy keto dieta či bílkovinová. Poslední dobou o ní slyšíte určitě z každé strany, ale co stojí za úspěchem? Je to mediální kampaň, jak by řekl náš pan premiér, anebo se jedná opravdu o účinnou dietu? Můžeme říct, že trochu pravdy je na každé straně, ale převládá spíše ta druhá možnost! Ukážeme si proč a také se dozvíte, jak proteinovou dietu provést levně a zdravě.

Princip proteinové diety

Princip spočívá v omezení sacharidů, respektive cukrů a to zcela na minimální množství. Denní příjem by neměl přesáhnout 30 gramů sacharidů. Důraz je kladen na kvalitní bílkoviny, které získáváte především z masa, vajec, mléčné výrobky, obiloviny a sója. Proč musíte omezit sacharidy? Tělo při nedostatků sacharidů nemá dostatek energie, které je pro chod těla nezbytná. Proto se náš organismus uchýlí k čerpání energie z uložených tukových zásob. To má za následek rychlejší redukci hmotnosti, než jiné diety.

Levná možnost? KetoMix

Příprava jídel je složitá a časově náročná. Na českém trhu díky tomu vzniklo mnoho firem, které se zabývají proteinovou dietou a výrobou již hotových jídel. Příprava předpřipraveného jídla zabere kolem 5 minut a obsahuje veškeré vitamíny, minerály a stopové prvky, které tělo potřebuje k chodu. Zárukou je zdravé a relativně rychlé hubnutí pro všechny, kteří mají chuť začít. Na magazínu vyšla recenze na KetoMix, kde kamarád z posilovny má osobní zkušenost s dietou KetoMix. A to velice pozitivní. Na první pohled si možná pomyslíte, že dieta je určená spíše pro ženy. Přesto nachází místo i "chlapském světě."

Čaje