alkohol a hubnutí

Snažíte se zhubnout, a dosáhnout tak nejen pěkné postavy, ale i lepšího fyzického a duševního zdraví? Ale ne a ne se zadařit. Možná budou na vině alkoholické nápoje, které v rámci tohoto snažení stále konzumujete. Podívejte se, jak moc kalorické mohou být.

Alkohol nepřítel hubnutí

Ačkoliv mohou mít malé dávky alkoholu příznivý vliv na zdraví, ve spojení s hubnutím toho moc dobrého nepřináší. Tak předně alkohol, který je v různé míře součástí všech alkoholických nápojů, je velmi kalorický. Energetická hodnota jednoho gramu alkoholu odpovídá přibližně 7 kcal. Pro srovnání sacharidy a bílkoviny obsahují shodně 4 kcal/gram a z jednoho gramu tuku vytlučete dokonce 9 kalorií. To však není o mnoho více, než v případě alkoholu. Spousta alkoholických nápojů navíc vyvolává chuť k jídlu. Tyto účinky má například chmel, který najdeme v pivu.

Jak jsou na tom jednotlivé alkoholické nápoje?

Kalorická hodnota alkoholických nápojů je odvislá především od dvou faktorů. Tím prvním a nejdůležitějším bývá obsah alkoholu. Tím druhým pak zpravidla množství cukru. Na pomyslném chvostu jsou tak velmi kalorické destiláty obsahující nezřídka kdy i přes 40 % alkoholu. Podobně špatně jsou na tom i likéry. Ty sice obvykle obsahují méně alkoholu, zato však o mnoho více cukru. O mnoho lépe na tom není ani víno. Na pomyslném čele je pak pivo. Vítězství je to však Pyrrhovo. Energetická hodnota piva je sice nižší v porovnání s předchozími, nicméně tu spolehlivě nahradí množství konzumovaného piva a tučné pokrmy, na které dostane konzument piva chuť.

Jak je vidět, cesta za vytouženou postavou může jít jen těžko přes hromady prázdných lahví od piva, vína či jiných alkoholických nápojů.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje