Ambrobene na vlhký kašel

Je tu zima, tedy období, ve kterém se daří bakterií a virům. Čekárny praktických lékařů se zaplňují pacienty s nemocemi horních cest dýchacích. Ty se mimo jiné projevují i kašlem. To je symptom, jejž rozhodně není na místě podceňovat. Kašlem stejně jako rýmou, teplotou a bolestmi hlavy se projevuje mnoho chorob horních cest dýchacích. S nimi většinou stačí ulehnout do postele, naordinovat si klidový režim a dopřát si dostatek tekutin a vitamínů.

Nechte se vyšetřit!

Přidá-li se však ke kašli i vysoká horečka, ztížené dýchání, sípání nebo dokonce vykašlávání krve, je na čase začít bít na poplach. V tom případě neváhejte a nechte se vyšetřit praktickým lékařem. Kašel totiž může být projevem i řady vážných onemocnění, jako jsou například laryngitida, černý kašel, tuberkulóza, astma, ale i některá srdeční onemocnění. A v neposlední řadě rakovina plic.

Kašel nás chrání

Kašel je v první řadě obranným reflexem, jehož hlavním úkolem je ochrana dýchacích cest. Vykašláváním se zbavujeme hlenu, a tím si udržujeme průchozí dýchací cesty. Jinak bychom se udusili.

Vlhký, nebo suchý kašel?

K tomu, abychom se kašle zbavili, je zapotřebí nasadit vhodnou léčbu. A ta se neobejde bez stanovení příčiny kašle. Správnou diagnózu stanoví jedině lékař, a to poslechem a pohledem do hrtanu.

Poznejte svůj kašel

Charakter svého kašle ale mnohdy poznáte i sami. Především si musíte určit, jaký typ kašle vás sužuje, zda vlhký, či suchý. Poznáte to docela snadno. Nemáte-li obtíže s vykašláváním, je u vás na pořadu dne vlhký kašel. Pokud se vám naopak vykašlávat nedaří, trápí vás kašel suchý.

Léčba suchého kašle

Za suchým kašlem většinu stojí viry. Tento kašel, jenž bývá nejsilnější v odpoledních a večerních hodinách, bývá velmi vyčerpávající a nemocnému ulevují léky podporujících tlumení kašlacího reflexu. Ty však nesmíte podávat při kašli vlhkém. Svůj stav byste jimi zhoršili!

Léčba vlhkého kašle

V rámci léčby vlhkého kašle je zapotřebí podávat léky podporující vykašlávání. Velmi dobré výsledky mají například přípravky Ambrobene, které dokážou rychle a účinně rozpustit hlen, a tím vykašlávání maximálně usnadňují. To je totiž při léčbě vlhkého kašle nesmírně důležité. Takovýto kašel se proto nesnažte tlumit.

Ambrobene usnadňuje léčbu antibiotiky

Přípravky Ambrobene ale účinkují v mnohem širším spektru. Účinné látky obsažené, ať již se jedná o Ambrobene tablety, sirup nebo roztok, také zklidňují narušené průdušky a celkově posilují imunitu horních cest dýchacích. Tím zároveň usnadňují průnik a vstřebání antibiotik. To vše celkovou léčbu velmi zrychluje. A jakou formu přípravku užívat? To prakticky záleží na vás. Zatímco pro malé děti si většinu doporučuje sirup, dětem od šesti let a dospělým můžete podávat tabletky.

Čaje