Zapomeňte na drastické diety! Začněte si vařit zdravě

V současné době je hubnutí velice skloňovaným tématem v ženské i mužské populaci. Nicméně hladovění a drastické diety vedou k závažným zdravotním problémům, v nejhorším případě až k anorexii. Udržet si pěknou a zdravě vypadající postavu můžete pouze správným stravováním. Upusťte od striktně stanovených jídelníčků a uvařte si jídlo, na které máte zrovna chuť. Stačí použít kvalitní potraviny, po kterých se nebudou ukládat tuky v oblasti břicha, stehen a hýždí. V následujících řádcích vám prozradíme, kde se inspirovat zdravými recepty.

První týden zdravého životního stylu možná nebudete potřebovat inspiraci, neboť budete sami experimentovat. Ale nastanou dny, kdy se v hlavě neobjevují žádné nápady na nový recept. A ruku na srdce, jíst každý den stejné pokrmy by nechutnalo nikomu z nás. 

Inspirace na snídaně, obědy i večeře

Prodejny se zdravou výživou nabízí nepřeberné množství surovin. Pakliže kuchařská vařečka není vaší nejlepší kamarádkou, pravděpodobně si neporadíte s kombinací a zpracováním jednotlivých potravin. Zdravé recepty se stanou vaší každodenní inspirací, neboť autorka databázi pravidelně aktualizuje. A můžete si vytvořit jídelníček podle svých chutí a možná narazíte na takové pokrmy, díky nimž zažijete chuťový orgasmus. Ke snídani si pochutnáte na jablečné sušence, k obědu si dáte pohankové rizoto s kuřecím masem a k večeři zase salát se žampiony na česneku a majoránce.

Ačkoliv se říká, že zdravé snídaně jsou základem každého dne, neměli byste na druhou kolej odsouvat ani dopolední a odpolední svačinku.

Inspirativní portál DancaHajkova.com vám přináší neustále nové recepty, podle kterých můžete vařit. A možná si na zdravém jídle pochutnají všichni členové domácnosti. U každého receptu máte uvedenou doporučenou dobu, kdy by se měl jíst. A pokud si nebudete s něčím vědět rady, můžete autorku receptů oslovit.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Log in to comment


Avatar uživatele Schwabka
Schwabka odpověděl/a na téma: #2
Naprosto souhlasím s tím, že drastické diety k ničemu nevedou a mají spíše opačný a škodlivý účinek na lidský organizmus. Je zcela logické, že nejlepší strava je zdravá a přiměřená strava (i když je zde lehce sporné, kdo co považuje za zdravé - pro mě bohužel u nás není zdravé skoro nic, vezmeme-li v potaz tragicky ubohou kvalitu potravin dostupných v našich běžných obchodech) Nicméně na webík určitě kouknu, třeba mě to vaření začne i bavit.