Zápach z úst? Zbavte se ho jednou provždy!

Nepříjemný zápach z úst je opravdu delikátní záležitost. Představuje problém nejen pro lidi, kterých se osobně týká, ale také pro jejich okolí. Pokud trápí i vás, nespoléhejte na žvýkačku a raději zapátrejte po samotné příčině. Jestliže jste si zrovna nepochutnali na obědě plném cibule a česneku nebo jste nepovečeřeli ryby, bude „chyba“ asi jinde.

Nepodceňujte ústní hygienu

Nejčastějším viníkem zápachu z úst bývá nedostatečná ústní hygiena. Nečistíte-li si chrup pravidelně, důkladně a správně, pak si o něj přímo koledujete, na zubech totiž zůstává zubní povlak tvořený bakteriemi. A právě ten je za nepříjemný zápach zodpovědný. Důležité je používat kvalitní zubní kartáček s měkkými, hustými a rovně střiženými štětinkami, který je šetrný ke sklovině. Nezapomínejte ho po dvou až třech měsících pravidelně vyměňovat. Zásadní je samotná technika čištění, naučíte-li se ji ovládat, váš chrup i dásně, které jsou důležité pro svěží dech, budou zdravé.

Vsaďte na bylinky

Vliv má také správný výběr pomůcek pro ústní hygienu. Chybět nesmí ani zubní pasta s obsahem fluoridů. Sáhněte nejlépe po produktech české přírodní kosmetiky, která neobsahuje zbytečnou chemii. Navíc bylinné zubní pasty jsou tvořeny extrakty z bylinek, která jsou léty prověřené a mnoha generacemi osvědčené. Nezapomínejte ani na používání mezizubních kartáčků. Klasický kartáček na zuby se totiž nedostane všude, a tak se v mezizubních prostorech rozkládají zbytky potravin, hromadí se plak a množí bakterie. Na závěr vypláchněte ústa bylinnou ústní vodou, kterou můžete použít i kdykoli během dne, třeba když nemáte možnost si váš chrup vyčistit.

Nebezpeční „viníci“

Za nevábným dechem může stát i zubní kaz. Na vině bývá často také zánět dásní a nutno říct, že nelibý odér je v tomto případě tím nejmenším, co vás může potkat. Zánět, který začíná právě špatnou ústní hygienou a zanedbáním prevence, totiž přerůstá v paradontózu. A ta může mít fatální následky, v nejhorším případě vede až ke ztrátě zubu. Tak, ohlídejte si svůj voňavý dech a zbavte se mindráků!

 

Čaje