Vyzkoušejte kouzelné účinky kotvičníku

V dobách, kdy medicína neměla takové poznatky jako v současnosti, lékaři mnohem více spoléhali na účinky bylinek. Postupem doby však tradiční přírodní postupy začaly ustupovat a bylinky lidé používali už pouze při přípravě jídel v kuchyni. Západní medicína není všemocná a nedokáže vysvětlit vše, proto se mnozí laici, ale i profesionální lékaři začali opět obracet k přírodním produktům. Vždyť sami určitě při nachlazení kromě léků užíváte rovněž různé bylinkové čaje a kapky.

Kotvičník zemní

O mnoha bylinkách se traduje, že mají kouzelnou moc. Nejinak je tomu také v případě kotvičníku zemního neboli Tribulusu terrestris. Tato rostlina je v dnešní době prezentována jako naprostá novinka a především jako revoluce v oblasti sexuality. Pravdou ale je, že účinky kotvičníku byly známé už ve staré Číně, kde ho hojně používali, a lidé ho dnes tedy spíše znovuobjevili. V současné době se pěstuje v Evropě, Africe, Asii i Austrálii. Rostlinka není naštěstí nijak zvlášť náročná.

kotvicnik

Účinky kotvičníku

A proč je vlastně kotvičník tak oblíbený? Hned po prvních laboratorních testech se mu u nás i v zahraničí začalo přezdívat přírodní viagra. Tyto známé a doložené afrodiziakální účinky se skutečně projevují zvýšenou pohlavní touhou, a to jak u mužů, tak u žen. Laboratorní testy prokázaly, že saponiny, jež jsou obsažené v kotvičníku, pozitivně ovlivňují hladinu testosteronu. Dokážou ji zvýšit až o 30 %. To má velmi pozitivní vliv nejen na mužské libido, ale také na tvorbu svalové hmoty, síly a výdrže, proto se stal kotvičník velmi oblíbený také mezi sportovci. Rovněž je obsažen v mnoha přípravcích pro kulturisty. Mimo to funguje stejně jako životabudič. Rozhodně byste jej proto měli užívat během jarní únavy, pomůže vám zlepšit a následně udržet lepší náladu a celkovou psychickou svěžest.

Více informací o kotvičníku

 

 

 

Čaje