Vlasy jsou ozdobou všech žen, které si na jejich vzhledu velmi zakládají. Mít slušivý účes patří k vizáži ženy zrovna tak jako vhodné oblečení a další doplňky. Je třeba mít ovšem na paměti, že vlasy jsou živý orgán, který vyžaduje správnou péči. Destrukce vlasů je způsobována kulmováním, lakováním, tvorbou trvalých, foukaných a jinými zásahy. Jeden vlas má, v hloubce asi 4 mm pod pokožkou hlavy, živou část tvořenou folikulem, což se dá připodobnit k cibulce rostlin. Uvnitř jsou živé buňky, ze kterých roste vlasové vlákno tvořené především bílkovinami. Toto vlákno je vlastní viditelný vlas na hlavě, což je již v podstatě mrtvá tkáň.

Výživa vlasů

Tvorba každého vlasu je závislá na správné výživě. Klíčová je pro něj aminokyselina L-cystein. Jeho pevnost lze zvýšit i užíváním doplňků stravy, jejichž výběr najdete v e-shopu clinical.cz

Například Clinical Hair-care je doplňkem stravy obsahujícím vysoce účinný Keratin renewal systém.

Ten dodává vlasovým buňkám živiny pro tvorbu keratinu - bílkoviny utvářející strukturu vlasu a poskytující optimální výživu. Tato vnitřní vlasová výživa s aktivátorem je doplněna o Nutrikomplex, který se skládá z vitamínů a minerálů. Aby se tyto látky dostaly až k cílovým buňkám, obsahuje tento přípravek jedinečný Pycnograph-IN activator, ve kterém je přítomen extrakt ze semen hroznů zvyšující prokrvení vlasové pokožky.

Stravovací doplněk Keratin renewal systém s Nutrikomplexem zlepšuje strukturu vlasů, podporuje jejich růst, zvyšuje odolnost vlasů vůči mechanickému poškození, dále vůči chemickému poškození i UV záření. Zamezuje také lámání vlasů.

Clinical Hair Care obsahuje tři důležité složky:

  • Keratin renewal systém, který dodává organismu látky podporující růst vlasů.
  • Nutikomplex obsahující vitamíny a minerály podporující růst a regulující kvalitu pokožky
  • Pycnograph sloužící k optimálnímu přenosu výživných látek do váčku

Pokud patříte mezi ženy, které nejsou spokojeny s kvalitou svých vlasů, můžete vše snadno změnit, výživové doplňky pro vlasy jsou snadno dustupné pro všechny - neváhejte a navštivte e-shop clinical.cz a pořiďte si moderní vlasovou kosmetiku.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje