wellness hotel Cristal Palace

Kde jinde zažít jedinečnou atmosféru v podobě lázeňských procedur než ve světově vyhlášených Mariánských Lázních. Na území tohoto města naleznete více než 40 léčivých pramenů, z nichž nejzajímavější je pramen Mariin skládající se z přírodního plynu oxidu uhličitého.

S čím do Mariánských Lázní?

Léčebné procedury se věnují hlavně léčbě močového ústrojí. Dále to jsou nemoci pohybového aparátu, dýchacích cest a trávicího ústrojí. V neposlední řadě se léčba zaměřuje též na metabolická, gynekologická a onkologická onemocnění.

Chemicky různorodé složení pramenů

Právě jim vděčí lázně za široký záběr léčby chorob a potíží nejrůznějšího charakteru. K léčebným kúrám se používá hlavně zdejší minerální voda, tzv. uhličitá kyselka, s blahodárným vlivem na lidský organismus. Tuto vodu je možné využívat jak k pitnému režimu, tak k uhličitým koupelím. Nezanedbatelné působení na zdraví mají také peloidy neboli speciálně upravené slatiny a rašeliny určené k léčebným obkladům a zábalům.

Z pohledu historie

Mariánské Lázně získaly statut lázeňského města v roce 1818. Od této doby je navštívila řada významných osobností. Mezi nimi jmenujme například básníka J. W. Goetheho, operního skladatele R. Wagnera, operní pěvkyni E. Destinovou, spisovatele M. Twaina či psychologa S. Freuda.

Kde se ubytovat?

V Mariánských Lázních se nachází nepřeberné množství lázeňských domů, v nichž můžete absolvovat jednotlivé procedury a zároveň se ubytovat. Jedním z nich je wellness hotel Cristal Palace, jenž disponuje dvěma vlastními minerálními prameny. Na výběr je zde řada wellness balíčků, která uspokojí skutečně každého. Kromě léčebných pobytů je možné dopřát si pobyty relaxační, gourmet, romantické, detoxikační, antistresové nebo požitkářské. Samozřejmostí je vlastní parkování.

Čaje