Termální lázně Velký Meder

Přejete-li si prožít klidnou dovolenou plnou odpočinku a relaxace, pak je jedinečnou variantou jihozápad Slovenska, konkrétně Velký Meder. Toto termální lázeňské město najdete poblíž maďarských hranic, cca 60 km od Bratislavy. Dovolenou zde můžete trávit kdykoliv v roce, díky nejteplejším pramenům na Slovensku. Koupání v horké vodě pod širým nebem v zimě je úžasným zážitkem.

Celá lokalita nabízí klid, pohodu, krásnou přírodu a hlavně wellness pobyt pro dvojice i rodiny s dětmi. Na jednom místě je celá řada ubytovacích možností, takže si každý může vybrat podle svého vkusu od hotelu, penziónu, apartmánu až po ubytování v soukromí.Velký Meder ubytování v soukromí si můžete objednat v pohodlí svého domova na webových stránkách. Pokud dáváte přednost hotelu, pak máte možnost si na webových stránkách nejprve virtuálně prohlédnout hotelové prostředí, jeho zařízení a vybavení. Stejně jako privátní ubytování, nebo apartmány Velký Meder, si můžete i ubytování v hotelu prostřednictvím internetu zarezervovat, abyste měli dlouho dopředu jistotu pevného termínu a mohli se těšit na skvělou dovolenou naplněnou relaxací, zábavou i ozdravnými kůrami.

Velkou výhodou je, že nic a nikam není daleko, jelikož ubytováni budete prakticky přímo v areálu termálního koupaliště. Ať zvolíte ubytování v hotelu, v privátu nebo vás zaujmou Velký Meder penziony, budete mít ve všech případech všechno na jednom místě a jak se říká po ruce.

Město a okolí

Město nabízí příležitost k procházkám a obdivování kulturních památek, mezi nimiž dominuje římskokatolický kostel, dále si můžete prohlédnout památníky obětem obou světových válek, sochy skladatele Bély Bartóka a krále Matěje Korvína. V centru můžete navštívit kavárnu, restauraci, kino či řadu obchodů.

Okolní příroda láká k výletům, neboť například přírodní rezervace Klátovské rameno a Čičovské mrtvé rameno jsou jako stvořené pro romantiky. Žitný ostrov je znám příjemným počasím a ideálními podmínkami pro pěší i cykloturisty, kteří mohou využít oblíbené cyklotrasy Dunaj.

Po příjemném výletě můžete odpočívat ve Velkém Mederu u 9 bazénů, využívat tobogány, hřiště, sauny nebo masáže.

Neváhejte tedy navštívit tuto úžasnou lokalitu a vychutnejte si plně spoustu příjemných míst k relaxu.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje