inkontinence

Inkontinence je stále v běžné populaci spíše téma, kterému se všichni raději vyhnou. Faktem však je, že samovolným únikem moči trpí v České republice milion obyvatel. Nejmírnější forma inkontinence nás může potkat z různých důvodů, někdy přechodně, někdy i na stálo. Se správnými pomůckami však nemusíte o problému skoro vědět a budete se tak moct cítit bezpečně a komfortně.

Mnoho pacientek, které potká inkontinence poprvé v životě, jako první pomoc použijí menstruační vložky – ty jsou však z pohledu hygieny i spolehlivosti zcela nevhodné. Menstruační vložky jsou určené jako pomůcka při menstruaci a nikoli při samovolném úniku moči, a to hned z několika důvodů.

Zadržení vs. pohlcení moče

Inkontinenční vložky jsou speciálně vyvinuty tak, aby moč pohltily. Obsahují navíc speciální granule, které tekutinu absorbují, a tak zabrání jejímu úniku. Menstruační vložky moč pouze zadrží, ale vlhkost není rovnoměrně rozprostřená a vložka pak neplní funkci prodyšnosti. Velice snadno tak můžete přijít k zánětu močových cest nebo k podráždění pokožky.

inkontinence1

Zápach vs. vůně

Ruku v ruce s pohlcením moče jde i pohlcení zápachu. Moč obsahuje pochopitelně jiné látky než krev, proto menstruační vložka nemůže bezpečně zaručit nepropuštění pachu. Inkontinenční vložky si naproti tomu s amoniakem bezpečně poradí.

Každodenní vs. měsíční používání

Menstruační vložky jsou vyrobeny k tomu, že je používáme jen pár dní měsíčně. Pokud bychom ji však nosili každý den, pokožka bude velmi trpět. U inkontinenčních vložek se klade obrovský důraz na jemnost a prodyšnost. Můžete je tedy používat každý den bez obav o pohodlí a zdravou pokožku.

Co je málo a co hodně?

Je potřeba si uvědomit, že při menstruaci je množství tekutiny oproti inkontinenci jednak v jiném množství, jednak i v jiné hustotě. Díky granulím v inkontinenční vložce je moč rychle přeměněna na gel, který nemůže protéct ven. Menstruační vložky nejsou schopny absorbovat dokonale únik moči, protože k tomu jednoduše nebyly vyrobeny.

Vložky zadarmo?

Jak asi všichni víte, menstruační vložky vám žádný doktor nepředepíše. Ty inkontinenční však ano! Díky receptu můžete ušetřit až 450 korun měsíčně.

Ohledně výběru kvalitní inkontinenční pomůcky se poraďte se svým lékařem, lékárníkem, nebo se informujte na webu www.moliklub.cz a zvolte to pravé řešení právě vašeho problému. Pro lehký únik moči jsou nejvhodnějšími pomocníky vložky MoliCare, které nabízejí celou řadu variant dle velikostí a absorpce. Na www.moliklub.cz si dokonce můžete objednat vzorek zdarma a zjistit, že s těmi správnými pomůckami je život s lehkou inkontinencí přece jen pohodlnější.

 

Čaje