Při rýmě a potížích s ucpaným nosem Vám pomůže nosní spray Phyteneo NeoRhin

Pokud vás trápí rýma nebo máte ucpaný nos, vyzkoušejte nosní spray NeoRhin Phyteneo, který čistí a zvlhčuje nosní sliznice a tím přináší úlevu při pocitu ucpaného nosu.

Co je rýma a jaké jsou její příznaky

Rýma je onemocnění, se kterým se v životě setkal každý z nás, a určitě ne jednou. V zásadě se jedná o zánětlivé onemocnění nosní sliznice, mezi jehož hlavní příznaky patří hypersekrece, zduření nosní sliznice, kýchání, svědění nosu, popřípadě patra nebo zvukovodů.

Rýmu lze rozdělit na dvě formy, a to na rýmu alergickou a nealergickou (někdy také nazývanou infekční).

Za vznikem rýmy alergické stojí porucha reaktivity imunitního systému nebo nosní sliznice. V rané fázi dochází v místě působení alergenu (trávy, pylu, prachu) ke zvýšení tvorby histaminu, což následně vede k typickým alergenním symptomům. Mezi ně patří především svědění nosu a očí, rýma a kašel, pocit ucpaného nosu, slzení a vodnatá sekrece nosu.

16359 web inzerce 300x250


Infekční rýmu nejčastěji způsobují viry, např. rhinoviry nebo coronaviry, které napadají sliznici a oslabují ji. Ta je pak velmi snadno napadnutelná bakteriemi, nejčastěji se jedná o Haemophilus influenzae, Staphylococcus aureus nebo Streptococcus pyogenes. Infekční rýma se objevuje nejčastěji, když je venku vlhko a chladno. Za tohoto počasí jsou sliznice hůře prokrvené a je oslabena imunita, takže viry mohou snáze proniknout do nosní sliznice.

Léčba rýmy

Jak se zbavit rýmy? Při léčbě rýmy se velký důraz klade především na posilování imunitního systému. Doporučuje se proto užívat vitamín C, zinek a pít bylinné čaje, např. šípkové, lipové nebo bezové. Důležité je důkladné zvlhčování a oplachování nosní sliznice, díky čemuž se zlepšuje funkce řasinek a tím i průchodnost nosních dutin. Proti rýmě proto používejte nosní spray NeoRhin.

Nosní spray NeoRhin Phyteneo

Zdravotnický prostředek NeoRhin je určen pro léčbu rýmy a ucpaného nosu. Přípravek obsahuje eukalyptovou silici, která má antiseptické účinky. Samotná nebo v kombinaci s dalšími silicemi se často používá pro mírnění symptomů nemocí horních cest dýchacích. Nosní spray NeoRhin obsahuje i badyánovou silici, která je známým prostředkem při mírnění kašle. Navíc má antibakteriální a antivirální účinky. Další obsaženou látkou je panthenol, který regeneruje sliznici nosu. Hlavní účinnou látkou je ale hypertonický roztok mořské soli, který zprůchodňuje nos tím, že na principu osmózy pomáhá ke splasknutí zduřelé nosní sliznice.

Nosní spray NeoRhin při použití nepálí, což je dáno především pečlivě vybranou skladbou a množstvím silic. Přípravek je vhodný pro děti od 4 let a pro dospělé. Navíc ho lze bez obav dlouhodobě používat. Nevzniká na něj návyk ani nedochází dlouhodobým používáním ke snižování jeho účinnosti.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje