crater3

 Hudba je zázračný způsob, jak si zdokonalit a vylepšit svou výkonnost a motivaci. Jak je to možné? A proč si ji dopřávat při jízdě na kole?

Hudba jako stimulant

Muzika, která je dynamická, veselá a rytmická, působí dobře na psychiku. Není potřeba zdůrazňovat, že při fyzické aktivitě je dobré psychické rozpoložení půlka úspěchu. Je ovšem nutné poslouchat písně, které se vám líbí a které mají správný rytmus. Při pomalé baladě toho moc nenacvičíte. Hudba je také zodpovědná za vyplavování serotoninu. Tento hormon způsobuje příjemné pocity a jeho velkou výhodou je, že mozek si potom jízdu na kole či všeobecně sport spojí s příjemnými okamžiky a bude si chtít tuto činnost často opakovat. Tuto myšlenku podporují i mnohé vědecké studie.

 

Vyšší výkony a delší doba

 

Při poslechu hudby je tělo také schopné lepší koncentrace. Pokud zrovna posloucháte rytmickou a rychlou píseň, šlapání do pedálů – stejně jako dýchání, se sjednotí. Výsledkem je pravidelnost rytmu a maximální koncentrace na výkon. Zatímco bez hudby je jízda do kopce náročná a budete mít tendence zpomalovat či dokonce zastavit, hudba vám pomůže v pravidelných sešlapech kopec vyjet bez problémů.

 

Problém se sluchátky vyřešen

Je mnoho lidí, kteří při aktivním ježdění na kole hudbu nevyhledávají. Mezi časté důvody patří to, že jim zavazí sluchátka nebo přes ně neslyší okolí, což je nebezpečné zvlášť v případě, že sportujete ve městě nebo na místě s provozem. Všechny tyto potíže však skvěle řeší nový přenosný bluetooth reproduktor Orava Crater 3. Je konstruován tak, aby byl maximálně odolný vůči stříkající vodě, špíně, prachu a všem jiným nástrahám, které vás mohou na vyjížďkách potkat. Tento malý reproduktor je překvapivě výkonný – překvapí vás svým dynamickým čistým zvukem spolu s vyváženými basy. Velkou výhodou je držák, za který reproduktor připevníte na řídítka, tudíž vám nebude nijak zavazet a můžete si naplno užívat hudby na cestách. Pokud vás Orava Crater 3 zaujal, najdete jej na www.orava.eu.

 

Čaje