Kukuřičný škrob je jednou z nejdůležitějších přísad v kuchyni toho, kdo rád vaří, protože se používá jako zahušťovadlo pro polévky, omáčky a spoustu dobrot. Pokud jste pro levné  kosmetické řešení, měli byste mít v dosahu i nádobu s kukuřičným škrobem. Finančně nenáročná a snadno dostupná ve všech supermarketech, může tato jemně mletá kukuřičná mouka vypadat za málo peněz úžasně. Čtěte dál!

Vyhlazení jemných linek

Udělejme si opravdu levný a snadno proveditelný omlazující prostředek tak, že sešleháme dohromady ¼ šálku kukuřičného škrobu, 1 vaječný bílek a 2 lžíce plnotučného mléka. Aplikujte tuto masku na obličej a ponechte ji působit po dobu 20 minut, nebo dokud je vaše tvář suchá a napjatá. Opláchněte vlažnou vodou. Dělejte to pravidelně, abyste bojovali s těmi jemnými linkami.

Odstranění odumřelých buněk

Chcete skončit s podrážděnou pokožkou po použití komerčně dostupných peelingových prostředků s hrubými tělísky? Jemný způsob, jak se zbavit odumřelých kožních buněk, je masáž vlhké tváře kukuřičným škrobem. To je výborný způsob, jak získat zářivou pleť, aniž by vaše pokožka zůstala podrážděná, odřená a pulzující.

Podpažní deodorant

Otřete podpaží lihem a nechte zaschnout. Naprašte kukuřičný škrob na podpaží, což umožní udržet tyto oblasti suché a bez zápachu. To je nejjednodušší domácí deodorant, zejména chcete-li se vyhnout jakýmkoli komerčně dostupným výrobkům, obsahujícím chemické látky, které mohou poškodit zdraví při vstřebávání.

Osvěžení celého těla

Můžete získat vonící dětský DIY zásyp jen tím, že zkombinujete kukuřičný škrob a esenciální olej z vašeho výběru. Naplňte malou nádobku kukuřičným škrobem a přidejte několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, ať už je to levandulový, heřmánkový, citronový nebo jiný. Protřepejte, aby se olej dobře rozptýlil. Napudrujte si celé tělo, budete se cítit velmi dobře.

Čistič vlasů a vlasové pokožky

Nemáte čas na šampon, ale vaše vlasy už jsou cítit a vypadají ochablé a mastné? Zbavte se problému jednoduše tím, že si posypete vlasovou pokožku i vlasy kukuřičným škrobem. Po chvíli masáže se přebytečný maz vstřebá. Poté bílý prášek z vlasů vytřepte. Vaše vlasy budou svěže vonět a nebudou mastné.

Matný vzhled rtěnky

Když chcete, aby vaše rty měly při sportu matový vzhled, ale nemáte rtěnku vhodnou pro tuto příležitost, nerozčilujte se. Naneste vaši rtěnku jako obvykle. Zajděte do kuchyně a sáhněte po nádobě s kukuřičným škrobem. Naneste ho trošku pomocí špiček prstů na rty. Roztírejte, dokud je škrob viditelný a vaše rty budou mít sportovní matný vzhled.

Pomoc při úžehu

Strávila jste příliš mnoho času pod spalujícím sluncem a vaše pokožka teď bolí? Zbavte se podráždění směsí kukuřičného škrobu s vodou. Naneste výslednou bílou pastu na spálené oblasti vašeho těla. Ponechte směs na pokožce několik minut, dokud nedosáhnete úlevy. Poté jemně omyjte vlažnou vodou.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje