Jak srovnat vbočený palec bez operace?

Vbočený palec je jako časovaná bomba, souvisí s milionem dalších problémů a barefooty jsou na něj obvykle krátké. Jak se dostat vbočenému palci na kobylku, jak vyřešit související problémy a jak si užívat zdravější, štíhlejší a pružnější tělo bez bolesti zad?

Vše se dozvíte v nové knize Zuzany Kejíkové - Jak srovnat vbočený palec bez operace a jednou provždy. Kniha se líhne zde: https://www.startovac.cz/projekty/jak-srovnat-vboceny-palec-bez-operace/

A jak to všecho začalo? Aneb rozhovor, který změnil úplně všechno…

“Paní Kejíková” zněla slova slečny Jany v telefonu. “Já cvičím, i když jsem tak unavená, že padám na hubu.” 

Omluvila jsem se, mrzelo mě, že slečna Jana nemá dost motivace, aby si cvičení užívala. Za těch pár měsíců mi naše večerní telefonáty přirostly k srdci. Už jsem vymýšlela, co jí poradit, aby si cvičení více užívala a z telefonu zaznělo zase: 

“Paní Kejíková, vy to nechápete, já jsem nikdy nevydržela tak dlouho, abych měla takové výsledky.”

Do očí mi vyhrkly slzy.

Byla jsem na slečnu Janu hrdá, opravdovsky a upřímně, protože to, co dokázala za poslední 4 měsíce, bylo neuvěřitelné. Její skoro mrtvé palce ožily, kostky se zmenšily a dokonce si té změny všimla i její máma (a to bez předchozího upozornění).

Uvědomuji si, že jsem slečně Janě pomohla zachránit palce za 5 minut dvanáct. Jakkoliv bych se mohla pochválit za úžasný výsledek, který mě hřeje u srdce a otočit list, spíše mě bolí fakt, že kdyby měla slečna Jana možnost smysluplné volby, nikdy by si nevybrala to, co ji dovedlo až ke mě a k nutnosti zachraňovat skoro mrtvé palce. 

Jsem vděčná za to, že znám slečnu Janu, že jsem jí mohla pomoci a že její boj se vbočenými palci úspěšně frčí na vítězné vlně. 

(Celý příběh slečny Jany je zdarma v Případové studii na mém webu http://zuzanakejikova.cz/pripadova-studie-zachrana-vbocenych-palcu-bez-sekani/).

Jenže mi tohle nestačí!

Nebudu se dívat na utrpení jednoho člověka, aniž by se ostatní mohli tomu utrpení vyhnout, díky draze zaplaceným zkušenostem. Nebudu se dívat na to, jak si lidé kolem mě neužívají maximum ze svého těla jen proto, že nevědí jak. Nebudu se dívat na to, jak se lidé se vbočeným palcem plácají v problémech, které vyžadují komplexní řešení, protože to nikdo jednoduše a pořádně nevysvětluje.

A v žádném případě nebudu zavírat oči! 

Vbočený palec je problém s nutností komplexního řešení, který se bude zhoršovat a nabalovat na sebe další a další problémy, dokud jej nezačnete řešit správně. Pevně věřím tomu, že by se lidé na vbočený palec dívali úplně jinak, kdyby někdo tušil, že se vbočeným palcem ze svého těla nedostanete maximum, ani kdybyste se rozkrájeli. 

Nebudu papouškovat znalosti, které jsem načerpala za stovky hodin kurzů, nebo přepisovat tuny knih a posílat dále noční bdění, které jsem nedospala dodnes. Přeji si, aby každý člověk mohl znát minimálně pár souvislostí, které dnes zvládá ve zjednodušené verzi i moje pětiletá dcera, a které slečnu Janu dostaly v jejím celoživotním boji se vbočenými palci na vítěznou vlnu.

Protože nechci, aby kdokoliv musel riskovat a řešit problémy, které souvisejí se vbočenými palci, napsala jsem knihu, díky které lidé získají o problému přehled v celém jeho kontextu a možnost si vbočený palec do své boty dobrovolně vůbec nepustit.

Ta kniha se jmenuje Jak srovnat vbočený palec bez operace a jednou provždy a pomůže svým čtenářům se rozhodovat o řešení problémů se vbočenými palci z nadhledu a přesně podle svých potřeb.

Proč si dobrovolně nehýčkat vbočený palec?

Vbočený palec je jako kontrolka, která upozorňuje na nerovnováhu v pohybovém systému a tím na mnoho dalších problémů, které kvůli této nerovnováze vznikají. Ta nerovnováha způsobuje vychýlení prvního metatarzu do strany a to se při pohledu na palec projevuje právě vybočením. To nejmenší, co můžete pro své tělo udělat, je stabilizace prvního metatarzu. To je jediný efektivní způsob zastavení postupu a zhoršování problémů, které se vbočeným palcem souvisejí. 

Jak to vypadá v noze?

Na obrázku jsem první metatarz zvýraznila růžově, vlevo vidíte první metatarz zdravého chodidla a vpravo vidíte první metatarz chodidla s vybočením. Při pohledu na chodidlo můžete vidět zahnutý první článek palce, vybočený palce, nebo mezeru mezi palcem a ukazováčkem - to jsou tři viditelné projevy vychýlení prvního metatarzu.

VP souvisejici problemy 2

Jak to může vypadat v těle?

Jakmile se začnou vychylovat první metatarzy ze své fyziologické polohy, můžete číhat problém kdekoliv v těle, protože v těle má všechno své místo - to jediné správné. 

S vybočením palců nejsou na místě kotníky, kolena, kyčle a zaručeně máte nerovnováhu v pánvi. Nerovnováha v pánvi může ovlivnit polohu kteréhokoliv obratle. 

Obratle potřebují sedět na sobě, jako kostky, protože tvoří takový “tunel” pro míchu. Jenže to ještě není všechno, každé dva sousedící obratle musejí sedět na sobě, protože každý tvoří polovinu dírky, kterou z míchy procházejí míšní nervy.VP souvisejici problemy

Úplně nejbanálnější mechanický problém s možnými katastrofálními důsledky, vzniká tlakem na míšní nervy, když dva sousedící obratle nesedí na sobě a netvoří tu správnou dírku, která je třeba. 

Nejsem si jistá, zda si ještě někdo vzpomíná na telefony s drátem, nicméně všechny orgány komunikují skrze míšní nervy, podobně, jako jsme kdysi telefonovali “drátovým telefonem”. 

Když není “ta dírka” správně velká, může při komunikaci vznikat komunikační šum. Orgán třeba volá: “Už dost, už nepotřebujeme více.” a Mozek slyší: “ Chrrr potřebujeme více.”

Mozek pak volá: “Ještě více? To ještě nemáte dost?”

A orgán slyší: “Chrrr více? a volá nééé, už néé, už máme dost!”

A mozek slyší: “Více chrrr více” a tak přidá. 

Člověka to může pěkně rozhodit.

Netvrdím, že vždycky je příčina každého problému takováto, nicméně pokud máte chronické problémy a vbočený palec, napadá mě komplikovaná filmová záchranná mise skupiny z roku 2484, jejímž úkolem bylo zachránit zničené zápisky velkého učence 20. století Adama Bernaua. Neúspěch mise naštěstí neznamenal zkázu Země, protože prognózu zkázy vygeneroval superpočítač zvaný CML, který jednoduše opravil děda, který se k němu dostal náhodou.

Poznatky současné lékařské vědy jsou neuvěřitelné, nicméně problémy, kterým se věnuji já, v mých očích řeší lékařská věda podobně jako expedice s filmovým názvem “Návštěvníci”. Veškeré problémy, které mohou souviset se vbočenými palci, doporučuji řešit jednoduše, předtím, než se vydáte na supertajnou misi pod vedením svého lékaře.

Pro koho bude kniha užitečná a jak?

Pro každého, kdo má “vbočené” problémy, pro každého, kdo pomáhá lidem řešit problémy těla (např. masér, tarapeut…), pro každého kdo pomáhá lidem procvičovat tělo (cvičitel, trenér…), pro každou ženu, které nadměrně zatížil tělo nový život (maminky po porodu) a pro každého, kdo nadměrně zatěžuje tělo a hledá cestu minimálního poškození (sportovci, vrcholoví sportovci…).

Každý bude znát jádro problému a komplexní řešení. Kdo pomáhá lidem řešit problémy a pečovat o tělo najde cestu, jak svou práci dělat efektivněji, lépe a důsledněji. Maminky najdou cestu regenerace, která prospěje celé rodině. Kdo tělo přetěžuje najde způsob, jak si dlouhodobě užívat nadlidské výkony a zdravý důchod.

Nejjednodušeji poznáte, zda pro Vás kniha může být užitečná, když mrknete na palec a pokud není úplně rovný, případně nesměřuje rovně dopředu, nebo je mezi palcem a ostatními prsty neobvyklá mezera, bude pro Vás kniha užitečná. Naučím Vás rozklíčovat jádro problému a problém vyřešit - a ještě něco - protože nechci, aby u té knížky někdo strávil mládí, vysvětluji všechno lidsky a jednoduše. 

Pokud vypozorujete alespoň na jednom chodidle náznaky vbočeného palce a současně máte některé z následujících problémů, můžete částečně zajásat, protože máte velkou šanci, že kniha navede Vaše kroky směrem k řešení a úplnému vyřešení. V ideálním případě máte za sebou také lékařská vyšetření a nenapasovali jste se do žádné diagnózy, protože pak se můžete některým diagnózám jednou provždy vyhnout.

Kniha pro Vás bude užitečná, máte-li některé z problémů, které se díky komplexnímu řešení vbočených palců zmírní/vyřeší.

Vbočené palce jsou na dolních končetinách, proto se zaměřím nejdříve na dolní končetiny a pak problémy rozdělím podle toho, jak moc souvisejí se vbočenými palci. 

Kotníky - bolesti, úrazy

Lýtka - křeče (jinak nevysvětlitelné)

Kolena - bolesti, úrazy, problémy s chrupavkou, čéškou

Kyčle - problémy, bolesti, píchání

Specifickou skupinou problémů jsou křečové žíly a hemeroidy, menstruace, neplodnost, problémy s otěhotněním, v těhotenství, s impotencí, erekcí, protože jejich původ je obvykle smíšený a například u žilních problémů, potřebujete částečně posílit také cévní stěnu. 

V této skupině problémů můžete zmírnit obtíže také léky a doplňky stravy, se vbočenými palci souvisí ta část, na kterou jsou léky i doplňky stravy krátké. Některé problémy také potřebují řešení ve více fázích. Nejdříve komplexní řešení vbočeného palce a pak je třeba udělat pár specifických kroků navíc (u problémů v obalsti pánve). Pokud jste po lékařské stránce v pořádku, máte 99% šanci, že tímto postupem problémy vyřešíte. 

Naopak ischias (ústřel, houser) jde ruku v ruce se vbočeným palcem a vůbec nemá smysl jej řešit jakoukoliv chemií, ani doplňky stravy, pokud nemáte v plánu si jen v klidu dožít stáří.  

Snad kromě migrénových bolestí hlavy by se dalo říci, že čím je problém ke vbočenému palci blíže, tím více s ním souvisí. Jen trvalé vyřešení migrény se obvykle neobejde bez znalosti komplexní strategie řešení vbočených palců, i když na chodidle není skoro nic vidět. Za zmínku stojí také problémy se štítnou žlázou, bez kterých se vbočený palec obvykle neobejde.

Můžete mít jakékoliv nespecifické bolesti svalů/kloubů, kdekoliv v těle, na které se nevztahuje žádná diagnóza a nejsou psychosomatické. Také můžete mít problémy, které se projevují zvláštními bolestmi, jako cévní onemocnění, diagnóza se nepotrvrdí, protože stačí  “jen” stabilizovat metatarz a obnovit funkce struktur v dolní končetině.

Komplexní řešení vbočených palců Vám také může ulevit od bolesti způsobené atrózou (ne revmatoidní artritidou) a pomůže Vám ke kvalitnějšímu pohybu i s vyšším stupněm artrózy. 

Kniha pro Vás bude užitečná, i když nemáte o lidském těle ani páru, protože to je kniha pro čtenáře, ne pro mě, tak klidně risknu to, že se od srdce zasmějete mým asociacím, které si snadno zapamatujete. Hlavní je, že budete hned přesně vědět, co je příčina, co je důsledek a jak problémy řešit, aby výsledkem bylo vyřešení.

Nebudu nikomu tvrdit, že všechno, co doporučuji, je pro každého, to vůbec ne. Chci Vám pomoct s rozhodováním o možnostech řešení přesně podle Vašich potřeb a Vašich dalších problémů. Chci, ať máte přehled a rozhodujete se na základě relevantních informací, v kontextu svého těla a v kontextu Vašeho života.

Nemám tušení, které pomůcky pro Vás budou přínosné, nicméně Vám vysvětlím, kde je zakopaný pes a pak Vy budete vědět, které pomůcky jsou pro Vás přínosné a to je pro mě důležité.

Když se na Vás podívám já, vidím mistrovské dílo a ráda Vám dopřeju pohled skrze mé oči. Díky tomu uvidíte, že Vaše tělo, je dokonalé už teď. Když máte vbočený palec, nebo tělo svou dokonalost neprojevuje navenek, chybí jen konkrétní věci, které se potřebujete naučit. Ten zbytek je jen proces učení, nic víc. 

Maminkám po porodu prozradím tajemství, protože mají obrovskou výhodu i nevýhodu současně. Ženy, které využijí přirozené hormonální reakce svého těla při poporodní regeneraci, mohou mít lepší tělo, než měly, kdy dříve. Naopak ženám, které měly před těhotenstvím různé problémy a nerovnáhy, se ve většině případů každá nerovnováha úplně zbytečně zhorší, nemluvě o vzniku a zhoršení vbočených palců. Maminky, které pochopí tyto principy se nemusí děsit vbočených palců u sebe, ani svých ratolestí a zjistí, proč je dědičnost vbočených palců mýtus.

Jakmile pochopíte souvislosti, získáte maximum z každého cvičebního systému, ať už jste v roli cvičitele a vedete své klienty, nebo cvičíte pro sebe.

(Vrcholoví) sportovci najdou cestu, jak potřebují naddimenzovat své tělo, aby si mohli dlouhodobě  užívat nadlidské výkony a zdravý důchod. Nebudu nikomu kecat do tréninku, ten už je dokonalý, když se dostali tak daleko. Na vrcholu jsou úžasní všichni, jenže na špičce se už počítá každý sebemenší detail. Vysvětlím detaily, které většina trenérů přehlíží, protože jsou tak mrňavé, že by v nich nikdo nikdy nehledal rozdíl mezi vrcholem a špičkou.

Co říkají lidé… o mé práci, o mém psaní

(úryvky z referencí, které najdete celé na mém webu www.zuzanakejikova.cz)

V posledním půlroce mi od neustálého sezení ve vlaku, v práci i doma začalo hodně bolet v kříži. A protože Zuzku Kejíkovou znám dlouhou dobu a vždycky na ní vidím zaujetí se kterým o těle, kostře i osobním rozvoji vypráví, nelenil jsem a napsal jí email na téma "vždyť na tom Tvém webu popisuješ, jak je to všechno snadné". Po několika telefonátech jsme si vyjasnili kdy mi záda bolet začínají, kdy to naopak ustupuje. Moc mě potěšilo, že stačí málo a pokroky se dostaví rychle. Na některé tipy sice ještě občas zapomínám, ale vede to ke znatelně příjemnější chůzi na mých plochých nohách. Někdy opravdu platí, že jednoduchá a dobře zformulovaná rada je nad zlato.

 Ladislav Mlynařík

vědecký pracovník

Autorka má dar vysvětlit i složité lékařské informace velmi přístupným způsobem a za použití technik sugestopedie si důležité pasáže čtenář zapamatuje a může nad nimi později dumat. Text osvěžuje vtipný a záživný styl autorky a mnoho velmi dobře zvolených názorných obrázků…

Petr Maňas, 

programátor 

Nejnovější reference (31.10.2017)

70minut stačilo na srovnání 1,5cm kratší nohy. Jsem neuvěřitelně nadšená a vděčná. Předtím než jsem poznala Zuzku, tak jsem věřila lékařům, kteří mi říkali, že s mými problémy s kyčlemi nejde nic dělat. Zuzka je profík a přistupovala ke mně naprosto profesionálně. Děkuji moc, jdu cvičit.

Martina Brandová

spoluautorka VIP klubu Zákony BOHATSTVÍ?!

Kdo je Zuzana Kejíková?

Zuzana Kejíková se specializuje na rovnání vbočených palců bez operace, pomáhá lidem vidět, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů v těle, srovnat vbočené palce jednou provždy. Více o Zuzaně Kejíkové na jejím blogu www.zuzanakejikova.cz

Čaje