Jak potlačit hlad bez jídla

Vaše tělo se může při snižování kalorií v jistém smyslu "bránit". Hlad, který je zprávou pro mozek a signalizuje, že je čas k jídlu, může vzrůst, když snížíme přísun kalorií. Chuť k jídlu, což je psychologický podnět k jídlu, se může také zřejmě zvýšit, když se snažíme jíst zdravěji. Ať je to vaše tělo nebo váš mozek co vás vyzývá k jídlu, oba podněty mohou být velmi silné.

Než dáte na hlad nebo chuťové signály oznamující, abyste více jedli, vyzkoušejte následující způsoby, jak bez jídla potlačit hlad. Když budete dělat tyto věci předtím, než dáte potraviny do úst, pomůže vám to uvědomit si, že konec konců není nutné jíst.

Cvičení

Studie z Journal of Applied Physiology došla k závěru, že u mužů byla potlačena chuť k jídlu po 60 minutách cardio cvičení. Rozumné cvičení může snížit chuť k jídlu, protože cvičení snižuje uvolňování stimulujících hormonů, v této studii ghrelin.

Nicméně ne všechny studie souhlasí se snížením chuti k jídlu vlivem hormonů po cvičení. Z jedné studie v Journal of Applied Physiology vyplynulo, že ženy neměly stejné snížení hladu hormony jako muži, zvláště když příjem kalorií byl nízký.

Je třeba provést více výzkumů o účincích cvičení a chuti k jídlu, ale přidání více kardio zátěže nebo posilování s kardo tréningem by mohlo mít další vliv na potlačení chuti k jídlu.

Cvičení může také pomoci potlačit hlad prací na chuti k jídlu a pomáhá odvrátit vaši mysl od potravin. Pokud budete cítit pokušení začít jíst vlivem stresu, nudy, atd. uveďte vaše tělo do pohybu místo přísunu potravin.

Cvičení mohou uvolnit hormony pocitu dobré pohody zvané endorfiny. Vliv endorfinů může odstranit mentální pobídku k jídlu, protože psychicky se budete cítit lépe.

Jít se ven projít, několikrát si poskočit, nebo si lehnout na podlahu a měnit leh se sedem. Není nutné jít cvičit do tělocvičny. Ať už vás nutí k jídlu chuť (duševní podnět) nebo hlad (fyzikální podnět), může vám cvičení pomoci odvrátit se od příjmu potravy.

Hydratace

Napijte se vody, než se rozhodnete jíst něco, máte-li hlad. Lidé mohou mít někdy pocit, že jsou hladoví, protože je tělo žíznivé. Mozek to může přeložit jako "sněz něco," místo napij se něčeho.

Cílem jsou přibližně 2 litry vody denně. Můžete zjistit požadavky na tekutiny ve vašem těle pohledem na barvu moči. Je-li vaše moč lehce světle žlutá až čirá, znamená to, že jste dobře hydratováni. Je-li vaše moč tmavě žlutá po většinu dne, znamená to nejspíš, že jste poněkud dehydrováni.

Než budete něco jíst, vypijte šálek vody. Potřebujete, aby měla nějakou chuť? Přidejte kousky rozřezaného ovoce nebo plátky okurky, abyste chuť dodali.

Zkuste pít perlivou minerální vodu s příchutí ovoce, je přírodní a bez kalorií. Můžete to změnit během chladných měsíců pitím různých příchutí zelených nebo bylinných čajů.

Upřednostňuje se pít vodu, před slazenými nápoji pro dodání tekutin tělu, zejména v případě, že se snažíte zhubnout, nebo omezujete příjem kalorií. Tekutina může dočasně zabrat prostor v žaludku, což také může vyvolat pocit plnosti.

Vůně máty

Čichání vůně máty každých několik hodin by mohlo vést ke snížení chuti k jídlu a příjmu potravy, v souhlasu s 2007 studenty z Wheelingské jezuitské univerzity. Účastníci výzkumu, kteří vdechovali mátu každé 2 hodiny měli menší hlad ve srovnání s těmi, co mátu neinhalovali.

Výzkumníci došli k závěru, že vdechování máty peprné může sloužit jako další prostředek pro snížení chuti k jídlu a příjmu potravin. Další vůně mohou mít podobný účinek na chuť, ale je zapotřebí dalšího výzkumu.

Vůně mohou mít vliv na mozek i v jiných ohledech; levandule a máta peprná by mohla pomoci snížit hladinu stresu. Pokud někdo jí, protože je stresován, je možné, že tyto vůně by mohly pomoci potlačit nutkání jíst, když jste ve stresu.

Protože chuť je tak silně spojena s čichem, co prochází nosem by mohlo v našem mozku ovlivnit centrum hladu a jídla. Možná by mohly na snížení chuti k jídlu mít voňavé svíčky nebo osvěžovače vzduchu podobný účinek.

Myslelo se, že mentolové žvýkačky by mohly pomoci snížit hlad, ale výzkum naznačuje, že žvýkačky ve skutečnosti zvyšují hlad a příjem potravin. Tedy pokud se týká potlačení hladu, bude lepší mátu čichat než žvýkat.

Závěr

Kdykoliv cítíte nutkání jíst, dejte si chvíli pauzu a zjistěte, proč chcete jíst. Jste fyzicky hladoví? Nebo jste chtěli jíst kvůli emocím nebo jiným vnějším podnětům?

Cvičení může pomoci snížit úrovně hladu ještě hodiny po cvičení. Vliv cvičení na hlad se může lišit, a přidání vysoce intenzivních intervalů do cvičebního programu by mohlo pomoci hlad víc potlačit.

Jednoduché pití vody by mohlo být to, co vaše tělo opravdu chce místo toho abyste něco jedli. Konečně vdechování vůně máty peprné po celý den by rovněž mohlo poskytnout potlačení chuti k jídlu.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje