In-line brusle

Kdo chce mít hezčí postavu, musí se hýbat. Strava je sice důležitá, ale nějakou aktivitou přece musíte zpevnit tělo a vyrýsovat svaly. Není nutné potit se třikrát týdně v posilovně nebo chodit v letních vedrech běhat. Klidně si vyberte méně náročný sport, který vás bude bavit. Zkuste in-line bruslení.

In-line bruslení je mnohem jednodušší než to lední. Kolečkové brusle mají totiž kolečka, která jsou ve srovnání s nožem lední brusle podstatně tlustší, a tak se na nich lépe drží rovnováha. Sice na nich nelze dělat takové triky jako na ledu – s piruetou raději moc nepočítejte – ale jezdí hezky rychle a užijete si na nich spoustu legrace. Bruslení je zdánlivě nenáročný sport, ovšem nohy a zadeček procvičuje pořádně.

Pohyb na bruslích se podobá běhu

Při jízdě posilujete hýžďové a stehenní svalstvo podobně jako při běhu, ovšem mnohem méně se zapotíte a také ulevíte kloubům. Nohy jsou celkově méně zatěžovány ve srovnání s během. Kromě toho samozřejmě zapojujete ještě další svaly, zlepšujete koordinaci a vyplavujete do těla endorfiny. Prostě sport, jak má být.

Jestli toužíte bruslit kvůli lepší postavě, najděte vždy takovou trasu, aby vám trvala aspoň 30 minut. Také se dívejte na tepovou frekvenci, ta by měla být v rozmezí 120-140 tepů za minutu.

Na bruslích toho zažijete spoustu

Snad v každém větším městě najdete nějakou cyklostezku, ty jsou pro in-line bruslení nejlepší. Potřebujete totiž rovný povrch, pro začátečníky jsou navíc vhodné cesty po rovince. Časem, až se na bruslích budete cítit jako ryba ve vodě, možná vyzkoušíte i něco zajímavějšího. Co byste řekli na in-line hokej? Bruslení rozhodně není jen pro dámy.

Brusle jsou investice na dlouhá léta

Na bruslení nepotřebujete nic jiného než kolečkové brusle. Dají se sehnat poměrně levně, do začátku vám bude stačit nějaký obyčejnější model. Pak nejspíš poznáte, že by to chtělo větší kolečka na brusle, abyste jezdili rychleji, budete hledat měkčí polstrování či jiná kritéria. Jestli nechcete za pár let kupovat nové, bude nejlepší, když si už teď necháte poradit. Zkuste se zaměřit na značku Bauer s dlouholetou tradicí a zeptat se třeba u nich. Nicméně nejspíš vám poradí v každém sportovním obchodě, kde brusle prodávají.

 

 

Čaje