Celá řada kožních onemocnění se dá zařadit pod pojem civilizační choroby. Patří mezi ně i atopická dermatitida, což je chronické a zánětlivé kožní onemocnění. Tato kožní nemoc se šíří celou Evropou stále více a podle studií se počet atopiků, čili osob trpících atopickou dermatitidou, odhaduje na 40% z celé evropské populace.Léččba je velmi svízelná a spíše jen symptomatická. Na trhu však exituje velmi účinný přípravek, který pomáhá nepříjemné příznakynejen atopické dermatitdy zmírnit. Jedná se produkt známe farmaceutické firmy patřící mezi špičky v oboru hojení chronických ran Mönlycke Epaderm.

Atopická dermatitida nebo-li atopický ekzém je daný geneticky a jeho projevem je patologická imunitní odpověď organismu, která se projeví na kůži. Prvními příznaky této kožní nemoci jsou zarudnutí kůže, vznik červených ložisek, velice suchá kůže a to vše bývá doprovázeno silným svěděním.Atopici velmi často trpí ještě alergickou sennou rýmou aastmatem. Jedná se o společné projevy jedné genetické poruchy až ve 20 % jsou tímto onemocněním postižené děti.

Léčení atopické dermatitidy

Je to kožní onemocnění, které však není neléčitelné. Proti jejímu vzniku se lze preventivně bránit ošetřováním kůže. Prevence spočívá zejména v maximální snaze o vyloučení faktorů, které by mohly způsobit vznik této nepříjemné choroby. Důležité je dbát na pravidelné promašťování kůže a absolvovat také vhodné koupele se speciálními přísadami.

Na promašťování kůže je třeba používat vhodná emoliencia, která lze aplikovat nejen jako preventivní opatření, ale i v období remise atopické dermatitidy. Tato mastná emoliencia jsou podle zdravotních institucí a odborníků na kožní nemoci a zejména podle doporučení nejvyšší instance v tomto oboru, kterou je NICE (National Institute for Health and Clinical Excellence) nejlepším prostředkem. Mastná emoliencia by měla být první volbou nejen při objevení příznaků atopické dermatitidy, ale měla by se aplikovat i v případě úplného rozvinutí této kožní nemoci. Mezi nejprodávanější přípravky v této skupině emoleiencií patří právě Epaderm.

Epaderm

Jedinečným a vysoce účinným přípravkem, který je určen k léčení atopické dermatitidy, ale i jiných kožních onemocnění, je Epaderm. Jedná se o kombinaci krému, emoliencia, přísady do koupele a mycího prostředku a to v pouhých dvou produktech. Jeho aplikace přispívá k ošetření kůže preventivně i po plném projevení kožního onemocnění.

Epaderm pod označením Epaderm Ointment je určen na suchou pokožku. Krém čistí pleť a zajistí, že suchá kůže se může mýt, aniž by došlo ke ztrátě vlhkosti použitím běžných mýdel. Malé množství krému se nabere na ruku, nechá napěnit pod tekoucí teplou vodou a pak se použije jako mýdlo.

Druhá varianta je přísada do koupele. Pacient nemusí mít obavy z časté koupele s epadermem, jelikož tento přípravek neobsahuje žádné přísady a není ani parfémovaný. Vsakováním do kůže působí zvláčnění pokožky a přispívá k léčení atopické dermatitidy.

Vyzkoušeli jsme Epaderm Oinment a vřele je doporučujeme i k běžnému používání například při problémy se suchou pletí. Samotný krém jsme otestovali a má mnoho výhod, předevšímje velmi jemný a pro pokožku příjemný a používat jej mohou všichni s přecitlivělou pokožkou včetně dětí a starých lidí s "papírovou kůží".

Výhody výrobku Epaderm Ointment

  • Je bez zápachu, neobsahuje barviva, parabeny a není parfemovaný
  • Obsahuje zvlhčující a ochranné výhody emilencií
  • Zabraňuje vysychání kůže
  • Lze používat i k čištění pleti
  • Vhodný i pro děti
  • Je dodáván v recyklovatelných nádobkách s dávkovačem

Epaderm je doporučován Českou dermatovenerologickou společností a Pražským dermatologickým centrem.

Zajímate-li sevíce o léčbu onemocnění kůže navštivte Epaderm.cz, kde si mlůžete zdarma objednat vzorek na vyzkoušení.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje