elektronická cigareta

Kouření je jedna z nejčastějších závislostí dnešní doby a přestat kouřit je velmi obtížné. Závislost můžeme rozdělit na fyzickou a psychickou. Ta fyzická je způsobena neustálou potřebou dodávat tělu nikotin. Psychická závislost obnáší držet cigaretu v ruce, vydechovat dým, stereotypně sáhnout po cigaretě ve stresových situacích nebo naopak v kuřáckých pauzách s přáteli v práci. Zbavit se té psychické závislosti je mnohem těžší, než té fyzické. Dnes si vysvětlíme pojem elektronická cigareta a ukážeme si v čem jsou její výhody oproti klasické cigaretě a jak nám může pomoci přestat kouřit, nebo alespoň kouřit zdravě.

Co to je e-cigareta?

Elektronická cigareta tvarem připomíná pero a vyrábí se dnes v mnoha barevných provedeních. E - cigarety obsahují speciální náplně - e-liquidy, které mohou mít různou příchuť a mohou obsahovat nikotin v různých koncentracích. Neobsahují žádný tabák, který by byl jako v klasické cigaretě spalován, ale dochází k odpařování aerosolu. Tím vdechujete až 450x nižší koncentrace škodlivých a rakovinotvorných látek. První elektronickou cigaretu si nechali patentovat v Číně v roce 2006. Moderní modely lze dnes nabíjet pře USB.

Jaké jsou výhody e-cigarety?

  • Kouření elektronické cigarety je mnohem zdravější.
  • Minimalizujete pasivní kouření lidí ve všem okolí.
  • Ročně ušetříte až tísíce korun.
  • Nemáte nepříjemný zápach z úst.
  • Nežloutnou vám zuby.
  • Omezíte abstinenční příznaky.
  • Máte kontrolu nad denní spotřebou nikotinu.

Kde koupit e-cigaretu?

Nejjednoduší způsob nákupu a největší výběr je v internetovém obchodě Moje elektronická cigareta, kde si vyberete z kvalitních a ověřených značek elektronických cigaret a náplní bez jakýchkoliv škodlivých vlivů. Kromě klasických ovocných a tabákových příchutí zde neleznete mnoho speciálních, jako je tiramisu, vanilka, máta, mentol, čokoláda, káva a mnoho dalších. Dále zde nakoupíte liquidy s různou koncentrací nikotinu, což využijete při abstinenčních příznacích.

Jakou e-cigaretu vybrat?

Uživatelsky je velmi oblíben model Joyetech 510CC pro svůj moderní design, dlouho výdrž a životnost baterie a možnost nabíjení přes USB.

510CC 04

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje