× Diskuze a fórum o zdravém životním stylu

Snídaně

Více
#1 od mss
Odpověděl mss pro téma Snídaně
Já si tedy den bez snídaně nedokážu představit. Hlavně když se nenasnídám, tak celý den jen chodím, co bych snědla, a celý režim mám rozházený. Jak se říká „snídaně je základ dne“. Na tom opravdu něco je. Já si třeba večer před spaním naložím do vody nebo do mléka ovesné vločky a ráno je jen chvilku povařím, a je z toho super snídaně! ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od jerryna
Odpověděl jerryna pro téma Snídaně
Nesnídat je velmi špatné pro probuzení celého těla do začátku nového dne. Tělo v noci spaluje i svaly a při přeskočení prvního jídla tělo pálí dále jen svaly a tuku se ani nedotknou. Nejlepší a nejrychlejší cesta ke zdravé a výborné snídani je si dát do mističky 50g ovesných vloček (koupíte v hypermarketu 500g sáček za 17,-). Nemusíte odvažovat, 50 g je cca 4-5 polévkových lžic, zalijete mlékem nebo vodou a dáte na 3 min do mikrovlny. Poté misku vytáhnete, vločky promícháte a dáte na další 1 min zpět. Pozor, vločky nabydou na objemu, proto dávat větší mističku a více tekutiny! Po uplynulé době znovu promícháte a naservírujete podle chuti třeba s ovocem, sušeným ovocem, ořechy, burákovým máslem, marmeládou. Variant je opravdu hodně, meze fantazii se nekladou a snídaně opravdu rychlá, chutná, levná a hlavně zdravá!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Snídaně

A děti nesnídají? Že by jste třeba snídali všichni dohromady :) Dřív se třeba říkalo, že se dopoledne do 12 vůbec nemá jíst. Pak zase že snídaně je nutná. Tak by mě taky zajímalo, co je tedy dobře. Ale asi by to na věci stejně nic neměnilo. Když ráno chvátám do práce, tak jíst prostě nestihnu. A vstávat dřív kvůli jídlu, to ani náhodou :-)) Ale znám plno takových lidí, co si taky přivstanou.


Já jsem svoje děti před tím, než šly do školy nebo do školky vzbudila o něco dřív, protože sama bez snídaně neudělám nic a cítím se k nepoužití, tak už jsem to aplikovala i na svoje děti a naučila jsem je ráno snídat, takže to brali jako samozřejmosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Snídaně
A děti nesnídají? Že by jste třeba snídali všichni dohromady :) Dřív se třeba říkalo, že se dopoledne do 12 vůbec nemá jíst. Pak zase že snídaně je nutná. Tak by mě taky zajímalo, co je tedy dobře. Ale asi by to na věci stejně nic neměnilo. Když ráno chvátám do práce, tak jíst prostě nestihnu. A vstávat dřív kvůli jídlu, to ani náhodou :-)) Ale znám plno takových lidí, co si taky přivstanou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#5 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Snídaně

Já musím snídat, jinak bych byla nepoužitelná, klidně si i přivstanu, abych měla čas vklidu pojíst a až potom jdu do práce, pak si dám i svačinu, protože jíst pravidelně je dost důležité, ale zato končím už kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy se pořádně najím a pak už to zvládám až do rána bez jídla.


Ono je to jednodušší, když je člověk už bez malých dětí, než když kolem něho od ránou dva čertíci na baterky. Potom na to člověk má i čas a pohodu. Já po ránu moc nestíhám, takže jsem ráda, když vypravím je do školky a sebe do práce a upaluju.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#6 od marjenka
Odpověděl marjenka pro téma Snídaně
Já musím snídat, jinak bych byla nepoužitelná, klidně si i přivstanu, abych měla čas vklidu pojíst a až potom jdu do práce, pak si dám i svačinu, protože jíst pravidelně je dost důležité, ale zato končím už kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy se pořádně najím a pak už to zvládám až do rána bez jídla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#7 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Snídaně
Taky po ránu nesnídám, protože nemám čas a je pro mě důležitější vypravit děti do školky. V práci si uvařím čaj, nebo si dám něco na pití, to zas musím mít. Pak se kolem 10. vezmu aspoň svačinku. Prý by se mělo snídání nastartovat tělo, ale teď jsem zase četla, že to tak důležité není, tak nevím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#8 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Snídaně
Já když ráno spěchám, tak taky někdy nesnídám. Ale musím vypít aspoň čaj, to prostě musím, i kdyby nevím co. A snídám až třeba cestou nebo v práci. Já myslím, že člověk by měl pro start do nového dne něco sníst a určitě vypít. Mně by asi jinak bylo špatně (bez toho pití určitě) a určitě bych měla hlad. Vy nemáte hlad? asi jde taky o zvyk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#9 od gábi
Snídaně vytvořil uživatel gábi
Mám velký problém kvůli spěchu se ráno nasnídat, takže v podstatě snídám pouze o víkendu, a to ne ještě vždycky, myslíte si, že je snídaně opravdu tak důležitá?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje