× Diskuze a fórum o všem možném

Jak vařit vajíčka?

Více
#1 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Jak vařit vajíčka?
To taky praktiju, je to fajn, že se člověk nepopálí. A taky dávám do vody ocet, aby se mi vajíčka nerozťukla, jak se vaří, pak jsou hezky v celku. Mimo vařených vajíček mají moje děti moc rády chleba ve vajíčku a na ten můžu dát jakoukoliv oblohu, nebo vajíčko na placku, a to jim dám taky na chleba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od Dorothea
Odpověděl Dorothea pro téma Jak vařit vajíčka?
No, co se týče těch časů... docela často se mi stává, že když to tam dám na 5 minut, tak už je úplně na tvrdo a někdy jen na měkko. Takže záleží i na tom, kde vajíčka kupuju. Jinak abych se vyhla popáleninám při strkání vajíčka do vroucí vody, tak je tam dávám ze lžíce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Jak vařit vajíčka?
Vajíčka mám ráda čerstvá, a protože je dostáváme od tchýně, tak se mi naštěstí daří. U těch kupovaných je problém, protože nevíte, kde se toulaly a jak dlouho cestovaly a je jasné, že nešly hned od slepic do vaší lednice. Vařím je na hniličku - tak tři minutky, máme rádi polotekutý žloutek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od Alena
Odpověděl Alena pro téma Jak vyřit vajíčka?
K vaření vajec jsou ideální vejce čerstvá, maximálně 14 dní stará, skladovaná v chladu.
Je výhodné před vařením nechat vejce ohřát na pokojovou teplotu, vyhneme se tak nepříjemnému popraskání skořápky. K tomu nám také pomůže, přidáme-li při vaření do vody s vejci trochu octa.
Doporučuji na vaření vajec používat menší kastrůlek, vejce vkládáme do studené vody a přivedeme k varu. Voda by měla být osolená a některé kuchařky doporučují vkládat je přímo do vroucí vody, ale pozor na popáleniny. Nyní je důležité odměřit si dobu varu, tu volíme podle toho, jak vajíčka chceme servírovat nebo používat.

Vejce naměkko vaříme 2–3 minuty, vejce nahniličko (se ztuhlým bílkem, ale vláčným středem) vařte 5–6 minut. Vejce natvrdo, která budete rozdávat koledníkům, nechte v rendlíku vařit 10 minut. Pokud budete vejce vařit déle, žloutky budou mít nazelenalý okraj a budou vysušené.
Aby se vejce dobře loupala, po uvaření je slijte a prudce zchlaďte ve studené vodě. Tím také zastavíte var a vejce budou mít přesně tu konzistenci, kterou máte rádi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Kuba
  • Avatar uživatele Kuba Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
- #5 od Kuba
Jak vařit vajíčka? vytvořil uživatel Kuba
Jak vaříte vajíčka?
Poslední změna: uživatelem Kuba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje