× Diskuze a fórum o všem možném

Méně je často více

Více
#1 od rybička
Odpověděl rybička pro téma Méně je často více
Dobře napsáno, Tak to prostě je. Nejsme zdravější než v minulém století. Vládnou nám instituce. Banky vědí nejlíp, co s našimi penězi, církev ví nejlépe, jak máme věřit v Boha, školství ví nejlíp, jak vychovávat naše děti, systém zdravotní péče ví nejlíp, co je pro naše zdraví vhodné a my jsme pasivně odevzdali zodpovědnost za naše vlastní zdraví do cizích rukou. Sdělovací prostředky spolehlivě vědí, čím nás naštvat nebo vyděsit. Hledáme složitá řešení místo jednoduchých a osvědčených. Prokopáváme vlastně slepé uličky, protože si pyšně myslíme, že když máme technologie, zbaví nás rychle našich problémů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od Ruprecht
Odpověděl Ruprecht pro téma Méně je často více
Svatá pravda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Alena
  • Avatar uživatele Alena Autor tématu
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
Více
#3 od Alena
Méně je často více vytvořil uživatel Alena
V dnešní technokratické době jsou lidé „civilizovaného" světa, i přes vysoký materiální standard, zdánlivě paradoxně často deprimovaní, daleko pesimističtější a po tělesné stránce v daleko horším stavu, než lidé v zemích ne tak vyspělých.

Důvodů bude patrně hned několik, ovšem často opomíjený a možná nejzajímavější, je dle mého názoru absence kontaktu s přírodou. Lidé v zemích s „nižší životní úrovní“, jsou zvyklí žít s přírodou v souladu, nestaví se nad ni po vzoru západní filosofie. Je jasné, že takový člověk musí být fyzicky i psychicky v mnohem lepší kondici. Ona totiž taková zahrádka je něco jako pracoviště, supermarket a psychologická poradna dohromady. Tedy užijeme-li příměr ve stylu našeho „civilizovaného“ způsobu života.

Je to jednoduché: civilizovaný byznysmen má problémy s klouby, s páteří, jednak od věčného sezení u počítače a nepomáhají tomu určitě ani ony geneticky modifikované potraviny, které kupuje v supermarketu za peníze těžce vydřené prací, kterou vlastně dělat nechce, ale je nucen, přestože ho stojí spoustu času a možná i část duševního zdraví. Jestliže je tomu tak, že už mu nervy dosluhují, nastoupí psycholog, kterého je samozřejmě taky potřeba platit a často problém nevyřeší, nebo jej vyřeší částečně, či dočasně. A tímto se začarovaný kruh spojuje.

Takový, pro nás zaostalý, člověk někde v Indii, ten si prostě své jídlo vypěstuje, bez chemikálií, přírodní cestou, je tedy fyzicky zdravější, navíc pobyt v klidu na zahradě a manipulace s rostlinami je jednoznačně blahodárná po fyzické i psychické stránce a v neposlední řadě tohoto člověka nestresuje práce, protože toto je často jeho práce. Nemusí vydělávat peníze a řešit účty – co si vypěstuje, to má. Jak jednoduchá cesta ke zdraví a vnitřnímu klidu.
Poděkovali: rybička

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje