× Diskuze o nemocech

Panická ataka

Více
#1 od Nella
Odpověděl Nella pro téma Panická ataka
Dobrý den, mám to samé, psychiatr mi nasadil antidepresiva escitalopram a docela to pomohlo, ale trvá to do dlouho, než zaberou...také by mne zajímala nějaká alternativa..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Harry Améba
  • Avatar uživatele Harry Améba Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
#2 od Harry Améba
Panická ataka vytvořil uživatel Harry Améba
Zdravím, před asi osmi lety jsem začal trpět podivnými stavy - zpočátku strach z čehosi neznámého, který se během pár minut transformoval do pocitu, že jistojistě zemřu (nejspíš na selhání srdce), načež v závěrečné fázi přerůstal do přesvědčení, že jsem se nenávratně zbláznil a budu muset s tímto ohavným pocitem žít až do konce. Celé to víceméně trvalo 1-2 hodiny. Po odeznění zůstal pocit naprostého psychického vyčerpání a odhodlání , že "tohle již nikdy nesmím zažít". Marně. Opakovalo se to cca jednou za měsíc. Samozřejmě jsem si později zjistil o co se jedná - tzv. panická ataka. Už jsem byl takřka připraven zajít na psychiatrii a vyžádat si jakési léky, když problém jakoby sám od sebe kamsi vyprchal. Nechal jsem to tedy být, ale občas cítím jisté náběhy stavu (které jsem ovšem schopen sám od sebe setřást - nejlépe rychlým pohybem na čerstvém vzduchu), tudíž jsem se chtěl zeptat, má-li někdo též podobnou zkušenost a jaké léky (či jiné alternativní metody léčby) by v případě recidivy doporučil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje