Boj s černými tečkami a akné – pleťová maska Pilaten

Nepříjemné černé tečky nejen na nose jsou velmi nepříjemnou kosmetickou záležitostí netrápící pouze dospívající dívky a ženy. Není dne již výjimkou, že se i muži dnes bedlivě starají o svou pleť. Dokážou pěkně potrápit a spoustu z nás s nimi více či méně úspěšně bojuje. Často se znovu vracejí a to velmi rychle díky nesprávnému ošetření pleti. Jak vznikají? A co na ně vlastně platí?

Co jsou černé tečky

Póry k pokožce nezbytně patří, skrz ně „komunikuje s okolím“, pokožka jimi dýchá, vstřebává účinné látky a zbavuje se látek odpadních, především kožního mazu a odloučených kožních buněk, ale i solí například drog. Jakmile maz, tvořený tukem a odloupanými epiteliemi společně s nečistotami uvnitř pórů zoxidují, změní barvu na černou a stávají se viditelnými. A to jsou ony nechvalně známé „černé tečky“. Jejich obsahu se špatně zbavujeme a vyčistit pleť tak, aby černé tečky zmizely, je obtížné. Proč na ně někdo trpí a jiný ani neví, o co jde? Na vině může být stres, špatná životospráva, konzumace přepálených tuků, nevhodná péče o pleť, nedostatečná hydratace, hormonální změny (především v pubertě) nebo také genetika. K černým tečkám a mastné pleti zkrátka můžeme získat dispozice a pak už jen hledáme prostředky k jejich odstranění. Problém je v tom, že zanesený pór zvětší svůj objem a prakticky nikdy nezanikne a slouží tak jako malý zásobník na nečistoty.

Boj s ucpanými póry

Boj s černými tečkami je třeba vést na všech frontách – zdravá strava a správný životní styl, dostatečný pitný režim, čištění pleti kvalitními prostředky, používání nekomedogenních kosmetických přípravků… Někdy to pomůže, jindy ani moc ne, ale šance na čistou pleť se výrazně zvětšuje. Nejen mnoho žen, ale i mužů hledá produkt, který s černými tečkami efektivně zatočí jednou provždy.

 

Aktivní bambusové uhlí

Aktivní bambusové uhlí dokáže s pletí zázraky a výborně čistí ucpané póry. Je hlavní složkou pleťové masky Pilaten, která bojuje s mastnou pletí, černými tečkami, akné, odstraňuje odumřelé buňky, pokožku prokrvuje, rozzáří a výsledek je okamžitě patrný. Kromě bambusového uhlí obsahuje i extrakt z ovsa, grapefruitu, rozmarýnu a měsíčku, vitaminy B5, A a E.

Efekt, který opravdu vidíte

Mnohé produkty určené na černé tečky nemají uspokojivý výsledek a dokážou jich odstranit jen pár. Tato pleťová maska ale všechny nečistoty zachytí, póry vyčistí na dlouhou dobu a do hloubky a vy uvidíte, co vše vaše pokožka skrývala. Jak aplikovat? Stačí masku nanést na problematická místa, nechat působit 20 minut a sloupnout zespoda nahoru. Uvidíte nečistoty, které se z pórů dostaly, a pleť bude zářivá, jemná a vyčištěná. Doporučuje se používat až dvakrát týdně. Neváhejte zatočit s problematickou pletí a objednejte si čistí masku Pilaten ještě dnes.

 

 

Čaje