Aplikace Záchranka

Mobilní aplikace, která může zachránit život. Při náhlých zdravotních obtížích jde často o minuty, jež rozhodují o životě člověka. Každý z vás by měl vědět alespoň základní kroky, jak se v takovéto kritické situaci zachovat. V dnešní době moderních osobních přístrojů je přivolání pomoci jednodušší nežli dříve.

zachrankalogo

Právě kontaktování zdravotnické záchranné služby je základní věcí, kterou je nutné udělat v případě, že se ve vaší blízkosti někomu, potažmo přímo vám něco stane. Už od útlého věku se ve školách učíme, že je třeba zavolat na nouzovou telefonní linku 155 a sdělit operátorovi, co se děje. Čím dříve tak učiníte, tím je větší šance, že nedojde k úmrtí či trvalým zdravotním následkům postiženého.

Mobilní telefon vám umí díky chytré aplikaci zachránit život

Dnes už ale lze použít i velmi chytrou aplikaci do vašeho telefonu. Mobilní aplikace Záchranka je určená pro všechny telefony, jež využívají moderní operační systémy – Android, iOS či Windows Phones. Stačí si ji stáhnout a nainstalovat a to i pro nyslyšící.

Jak si stáhnout a používat systém Záchranka?

Použití aplikace je mimořádně jednoduché. A to i z toho důvodu, že se počítá s využitím přímo majitelem telefonu. Dostanete-li se do potíží a potřebujete záchranku, možná nemáte tolik času vytáčet telefonní číslo a složitě komunikovat s operátorem. Právě mobilní aplikace Záchranka celý proces výrazně usnadňuje.

Aplikaci Záchranka v případě nouze otevřete a přidržíte palec na výrazném symbolu červeného kříže, a to po dobu 3 vteřin. Zaktivuje se tak alarm, kdy se odešle nouzová zpráva s vaší přesnou polohou na linku 155. Zároveň pak dojde i k vytočení linky zdravotnické záchranné služby. Alarm lze do 5 vteřin vypnout, pokud se náhodou třeba jen ukliknete.

Aby došlo k určení přesné polohy, vyžaduje aplikace ověření vašeho telefonního čísla a jména. To je velmi jednoduché, proces se provádí skrze volbu přímo v aplikaci a následné zadání registračního kódu.

Aplikaci už dnes využívají desítky tisíc obyvatel České republiky. A nutno říci, že už mnoha lidem a osobám v jejich okolí pomohla. Nikdy nevíte, co se vám stane, i díky aplikaci Záchranka můžete být připraveni zavolat si pomoci rychle. A tím snížit riziko úmrtí a vážného zranění.

app

google

stores

 

 

 

 

 

 

Čaje