Prvotřídní péče o zdravou pleť

Správná péče o pleť by měla patřit k našim každodenním činnostem. Ne každý ovšem ví, jak o svou pokožku náležitě pečovat a jaký přípravek případně užívat. Neexistuje žádný univerzální způsob, který by uváděl jednoznačná pravidla. K péči o pleť se musíme stavět individuálně, jelikož jednotlivý typ vyžaduje specifickou péči. V rámci základního dělení rozlišujeme suchou, normální, smíšenou a mastnou pleť.

Kvalitní kosmetické přípravky

Při výběru správného kosmetického přípravku bychom měli klást důraz na veškeré faktory. V tomto případě již nestačí klasické rozdělení. Musíme se zaměřit na detailní prvky, jež nám napoví, jaký druh pleti máme. Pokožka může být velmi suchá, citlivá, ekzematická, aknózní, zralá, menopauzální apod. Vždy bychom měli upřednostnit kvalitní přípravky, které jsou schopné přirozeně regenerovat pleť. Nejlepší make-up je takový, jenž zbytečně neucpává póry.

Jednoduché udržování zdravé pokožky

Existuje široká škála přípravků, které napomáhají při řešení problémů velmi suché pokožky. Lidé s tímto typem pleti nejčastěji trpí na záněty, popraskání či zarudnutí. Pro zastavení věčného svědění či pálení zaručeně pomáhá vyvážený komplex s efektivními látkami, jako jsou například laktát, glycerin či lecitin. Osoby se suchou pletí by měly pravidelně užívat přípravky obsahující fytosteroly z řepného semene, dále vitamín A a E, jenž redukuje podráždění a zamezuje tvorbě vrásek.

Jak na citlivou a zralou pleť

Pokud máte citlivou pokožku, zaměřte se na aplikování kvalitních šampónů či deodorantů. Řádné udržování zdravého mytí patří v tomto případě k nejdůležitějším věcem. Užíváním kvalitních přípravků lze zamezit vysušení a zároveň navýšit schopnost hydratace. Dále zralá pleť patří k nejvíce náročným pokožkám. Účinným přírodním faktorem právě pro tento typ kůže je zaručeně koenzym Q10, který aktivuje metabolismus buněk. Přípravky Sebamed poskytují prvotřídní péči o jakýkoliv druh pokožky.

Rychlý a účinný pocit svěžesti

Suché šampóny se díky své jedinečnosti stávají čím dál tím více oblíbenými. Zpravidla se tyto přípravky zaměřují na eliminaci mastnoty a nadbytečného oleje ve vlasech, čímž dodávají mdlým vlasům objem a svěžest. Aplikování těchto šampónů je velmi jednoduché, vlasy stačí jen nastříkat a následně přípravek vmasírovat. Suchý šampón Batiste navíc disponuje atraktivními vůněmi a je vhodný pro všechny barvy vlasů.

Krémy pro dokonalý pocit

V dokonalé vizáži se skrývá mnohem více, než si myslíte. Se skvěle vypadajícím vzhledem totiž narůstá i sebevědomí, které je pozitivní pro každou příležitost. Jelikož se fyzická i mentální únava stala součástí života pomalu každého z nás, vymysleli experti účinný krém na kruhy pod očima, jenž dokáže zmírnit nežádoucí váčky. Příčinou jejich vzniku může být nejen vyčerpání, ale také proces stárnutí, genetické dispozice či špatná životospráva. Užívání tohoto přípravku není nijak náročné, jelikož stačí jen jedna aplikace denně.

Čaje