odstranění vrásek

Zachovat si krásný a mladý vzhled je snem nejen většiny žen, ale i mužů. Vyšší věk se nejčastěji projevuje vráskami, které nás trápí na tom nejviditelnějším místě, na obličeji. Každý k nim má jiné sklony a pokud si myslíte, že je nemožné se jim vyhnout, možná se mýlíte.

Kůže je největší tělesný orgán, který je pravidelně vystavován velké zátěži. S přibývajícím věkem se v pokožce redukují kolagenová a elasticinová vlákna. To způsobí, že je kůže tenčí, ztrácí pružnost a objevují se na ní vrásky. Někdo se je snaží zakrýt make-upem, jiní boj s omlazováním už vzdali. Jak byste se zachovali, kdyby byl pro vás dostupný elixír mládí, který vám vrátí ztracená léta zpět? Raději byste stárli nebo byste využili příležitosti vychutnat si mládí ještě jednou? Elixír mládí nejspíše neexistuje, ale existují moderní způsoby ošetření pokožky, které umí doslova zázraky.

Proč se vrásek zbavit

Pokud si myslíte, že jsou vrásky přirozené, tak věřte, že je jejich tvorba podmíněna mnoha negativními vlivy moderního způsobu života. Každý má právo na to vypadat mladě a odstranění vrásek  je stejně přirozené, jako obarvení šedin, ovšem s tím rozdílem, že ošetření pokožky přinese dlouhotrvající efekt. Moderní estetická dermatologie nabízí zcela jiné možnosti, než tomu bylo před několika lety. Využívá se pokročilá technologie a nejnovější výzkumy jsou aplikovány do metod, které každý den omlazují ženy po celém světě. Profesionální dermatologická řešení vrásek mají i své nevýhody, jednou z nich je například vyšší cena zákroku. To je ovšem daní za krásu, která ovšem není tak drahá v porovnání s výdaji, které mnohdy vydáme za zbytečnosti.

Které vrásky vás trápí?

Vrásky jsou spojené s mimikou našeho obličeje. Každý má trochu jinou mimiku, někdo se více směje, někdo se šklebí a někdo zase mračí. Pravidelnost pohybů vytváří mimické vrásky, které mohou mít například podobu vějířků kolem očí. Mimické vrásky se ošetřují nejčastěji a používají se rozdílné metody pro ošetření horní části obličeje a jiné metody ke spodní části obličeje, která postupně přechází přes krk a dekolt, kde se rovněž vrásky objevují.

Nejmodernější metody ošetření

K nejvyhledávanějším metodám proti vráskám patří rejuvenační metody, které mají za cíl rozšířit kolagenní vlákna, čímž se kůže výrazně zpevní. Slouží k ideálnímu vyhlazení vrásek. Mezi nejčastější rejuvenační metody patří radiofrekvence, ultrazvuk a laser, o kterém si povíme více. Pokožku lze laserem ošetřovat neinvazivní i invazivní metodou. Při neinvazivní metodě dochází k prohřátí podkoží laserem a to takovým způsobem, aby se neporušila horní vrstva kůže. Ačkoliv je tento postup vhodné opakovat 2-3x, dokonale nastartuje regeneraci kolagenu, což je jejím cílem.

Invazivní metodě se často říká resurfacing a moderní kliniky jí provádějí erbiovým nebo CO2 laserem. Ačkoliv se efekt zákroku posuzuje po několika týdnech, samotný zákrok remodeluje kolagenní vlákna a stimuluje jejich produkci. U tohoto ošetření se volí hloubka peelingu až resurfacingu a výsledkem je vyhlazená a barevně sjednocená pleť.

Na jaké kliniky se obrátit

Zárukou úspěšného zákroku jsou kliniky disponující nejlepšími kapacitami v oblasti dermatologie a zejména nejmodernější technikou. Mezi špičkové kliniky bez pochyby patří soukromá klinika MEDICOM Clinic, která má pobočky v Praze i v Brně. Výplně vrásek, laserové metody, mezoterapie aj., to vše je zde samozřejmou nabídkou. Dokonalé výsledky dokáže garantovat a to je důvodem, proč se na tuto „továrnu na mládí“ obrací stále více lidí. Moderní metody odstranění vrásek nejsou dostupné jen modelkám a celebritám, podstoupit je můžete i vy.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje