-
26
čec 2016
- Napsal zdravi-nemoc.cz
- Vytvořeno: 26. červenec 2016
- Aktualizováno: 26. červenec 2016
Metličkové žilky na nohách? Poradíme vám, jak se jich zbavit
Metličkové žilky se nejčastěji objevují na lýtkách a vnitřních stranách stehen. Avšak není výjimkou, najdeme-li je i na obličeji. Jedná se o drobné žilky červené, fialové či modré barvy seskupené v podobě jemné pavučinky. Na omak nebývají znatelné. Většina žen tento problém vnímá jako kosmetickou vadu na kráse, může se však jednat o vážnější zdravotní problém, jenž nám signalizuje, že naše cévy již nejsou tak pružné jako dříve.
Estetický problém se závažnou příčinou
V důsledku snížené elasticity žilních stěn dochází ke vzniku nevzhledných metliček a později křečových žil, jež nás informují o vznikající žilní nedostatečnosti. Nejčastěji se s prvními příznaky setkáváme po třicátém roku věku, kdy žilky začínají ztrácet svoji pružnost, rozšiřují se a praskají. Výskyt metliček je v první řadě podmíněn genetickou dispozicí. Mezi vnější vlivy, jež se projevují zhoršeným stavem žilních stěn, patří nadváha, nedostatečný pohyb, sedavý způsob zaměstnání, kouření a hormonální změny např. v těhotenství. Dalším faktorem ovlivňujícím tvorbu žilních pavučinek mohou být velké změny teplot při přechodu z mrazivého prostředí do vyhřátých prostor a vystavování pleti UV záření. Uvedené potíže mohou být doprovázeny pocitem tíhy v nohou, ztuhlostí, napětí či tupou bolestí. Daným problémem je postižena více než třetina žen a nepatrné procento mužů.
Učinné a pohodlné řešení
Mezi základní způsoby jak se daného problému zbavit patří sklerotizace a léčba laserem. Jednodušší a pohodlnější řešení se nabízí pomocí kosmetických přípravků. Speciální krém určený přímo na léčbu a prevenci metličkových žilek na nohách napomáhá mikrocirkulaci krve, snižuje místní zarudnutí, chrání a posiluje strukturu pokožky. Díky efektivním léčivým složkám zajišťuje okamžité vizuální zlepšení a současně povzbuzuje žilní strukturu.