Kokosový olej

Kokosový strom, známý v některých částech světa jako 'Strom Života', nám poskytuje ovoce, jehož přínosy přesahují jeho lahodnou chuť. Objevte zkrášlující a ochranné vlastnosti kokosového oleje pro pokožku a vlasy.

Kokosový olej je jedna z nejběžnějších složek v přírodně medicíně. Používá se k ochraně a zklidnění suché pokožky. Může uklidnit dehydrovanou, rozpukanou nebo popraskanou kůži a funguje velmi dobře zejména na citlivých místech; poskytuje také účinnou, výživnou ochranu dehydratované kůži.

Vlastnosti kokosového oleje, prospěšné pro pleť:

 • Vybízí kožní buňky k opravě v procesu nazývaném re-epitelizace.

 • Má vysoký obsah antioxidantů, které výrazně snižují příznaky stárnutí.

 • Podporuje kolagenové síťování, což posiluje pokožku.

 • Má silné antifungální a antimikrobiální vlastnosti, které účinně bojují s infekcemi.

 • Je bohatý na vitamin E, jenž vyživuje a hydratuje suchou pokožku.

 • Poskytuje ochranný faktor (SPF) ve výši zhruba osm.

  Výživa pokožky

  Čistý, nerafinovaný kokosový olej můžete aplikovat na kůži několikrát denně, nebo podle potřeby. Díky svému chemickému složení, se olej do kůže snadno vstřebává. Na trhu můžete najít řadu kosmetických výrobků obsahující tento léčivý olej, ale ujistěte se, že vyberete ty s minimálním zpracováním, abyste dosáhli plného účinku mnoha jeho výhod. Můžete si také snadno a rychle vytvořit svůj vlastní kosmetický olej v pohodlí vaší kuchyně.

  Jako přirozené řešení pro suchou, hrubou, zestárlou, nerovnoměrnou nebo poškozenou kůži zkuste tento jednoduchý recept na zmírnění, zklidnění a ochranu pokožky:

  Složení:

  ½ šálku nerafinovaného organického kokosového oleje

  ¼ šálku organického bambuckého másla

  2 nebo 3 kapky esenciálního oleje (volitelné)

  Metoda:

 1. Dejte bambucké máslo a kokosový olej do misky ve vodní lázni.

 2. Ujistěte se, že je teplota nízká, takže olej a máslo tají pomalu (vysoká teplota může zničit prospěšné látky v oleji)

 3. Poté, co se společně roztaví, odstraňte misku z tepla, zamíchejte a nechte vychladnout.

 4. Nalijte do sterilní skleněné nádoby pro uložení.

 5. Chcete-li zahrnout další dobroty, přidejte několik kapek esenciálního oleje. Směs se trochu ochladí a zůstane ještě tekutá. Levandulový olej je relaxační a uklidňující, zatímco citron nebo tea tree oleje jsou osvěžující a povznášející. Všechny tři mají antibakteriální vlastnosti.

  Vlasová výživa

  Po celá staletí byl kokosový olej také používán jako péče o vlasy díky vysokému obsahu živin a schopnosti vlasy skutečně penetrovat. Hluboké proniknutí dosažené polární povahou oleje chrání vlas sám, brání otoku závislému na vlhkosti, jenž obvykle vede k poškození vlasů.

  Tento olej je dobře známý pro svou schopnost:

 • Opravit poškozené vlasy a zabránit dalšímu poškození

 • Posilovat vlasy

 • Zabránit vypadávání vlasů tím, že sníží jejich poškození

 • Eliminovat tvorbu lupů vzhledem k jeho protiplísňové vlastnosti

 • Odpudit vši a snížit zamoření

  Pokud jsou vaše vlasy suché nebo kudrnaté, rozetřete malé množství kokosového oleje mezi dlaněmi a aplikujte jej lehce na vlasy, abyste je uhladili a zkrotili vaši hřívu.

  Vyberte si ten nejlepší olej

  Ačkoli se zdá, že slovo "rafinovaný" znamená špičkový výrobek, nebělený, nefiltrovaný a nerafinovaný kokosový olej je mnohem lepší. Proces rafinace odstraní nebo zničí většinu prospěšných vlastností oleje. Nerafinovaný kokosový olej, někdy označovaný jako panenský kokosový olej, obsahuje mnoho zdravých látek a používá se k léčení a hojení kůže po celá staletí.

  Přirozená krása

  Kokosový olej je opravdu nádherný produkt zvyšující krásu. Tento zázračný olej s dobře zavedenými a vědecky prokázanými přínosy pro vaši pokožku a vlasy by mohl být zásadní přírůstek do vašeho denního režimu přirozené krásy.

 

Čaje