Jak na ploché bříško

Říká se, že hřešit je lidské, ovšem pokud držíte dietu, měli byste si uvědomit, že pojem hřešení v souvislosti s jídlem by pro vás měl být na dlouhou dobu úplné tabu. Každý někdy dostane chuť na sladké, avšak jsou lidé, kteří v sobě tuto chuť dokážou potlačit, když si uvědomí, že každá sladkost má nepříjemný vliv na jejich postavu. Někteří si ale bohužel neumí říct ne, a když na nějakou sladkost dostanou velkou chuť, tak si jí prostě dají. Jak se tuto chuť naučit ovládat a jak mlsat zdravě? O tom už více v našem dnešním příspěvku.

řekněte ne

Zvládnout si odříct něco, po čem toužíme, je mnohdy těžké. Uvědomte si ale, že v tomto případě jde pouze o jídlo, konkrétně o sladkosti, bez kterých člověk dokáže naplno fungovat i nadále. Takže to, že si sladkost odpustíte, pro vás nebude mít žádné nepříznivé následky. Ba naopak vám to jen prospěje. Takže vždy, když budete mít zase chuť zobnout si nějaké sušenky nebo tyčinky, uvědomte si, že do svého těla dostáváte další cukry a tuky, což pro vás znamená další hodiny v posilovně a podobně.

Motivujte se tím, že když si tentokrát sladkost odpustíte, odměníte se něčím jiným, například relaxací ve vaně nebo klidným večerem u filmu. Vymyslete si zkrátka jiné alternativy, kterými se budete odměňovat, když se vám podaří říct ne a vy si sladkost skutečně nevezmete.

Dobré ale je veškeré takovéto věci dostat pryč z dohledu. Takže pokud doma máte například zásobu oplatků a sušenek pro návštěvy, schovejte je tak, abyste je neměli na očích a nelákalo vás tak z nich ochutnávat další a další kousek. Ze začátku pro vás pochopitelně bude těžké říci si na povel ne, ale postupně zjistíte, že to není tak obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Časem to bude pro vás čím dál snazší.

Mlsat se dá i zdravě

Ačkoliv jste už vyzkoušeli všechny možné techniky, stále se vám nedaří naučit se říkat ne a vždy si vezmete další kousek sladkého? Pak pro vás bude vhodná varianta číslo dvě, kterou je nahrazení nezdravých sladkostí těmi zdravějšími, které vašemu tělu nebudou tolik škodit.

Sladké jsou totiž i oříšky, ovoce, müsli a celá řada dalších potravin, kterými byste měli zásobovat svoji domácnost místo sušenek, čokoládových tyčinek, lentilek a podobných výrobků, které vašemu dietnímu plánu rozhodně nesedí. To jsou však sladkosti, které se hodí například ke sledování filmu a podobným aktivitám, ale co připravit, když k vám má přijít návštěva a vy jí chcete něco nabídnout ke kávě?

Můžete se pustit například do pečení zdravých dietních moučníků, které zasytí, zaženou chuť na sladké, ale přitom neškodí jako klasické zákusky se spoustou cukru, šlehačky a podobně. Prozkoumejte recepty, které ještě neznáte, a poznejte nové chutě, které si zamilujete.

 

 

 

Čaje