Jak minimalizovat výskyt celulitidy s dietou a cvičením

Bohužel celulitida postihuje většinu žen. Do značné míry ovlivněna hormony, genetikou a věkem, z nichž všechny jsou mimo naši kontrolu. Tato věc, která je mnohem častější u žen než u mužů, je způsobena tím, že se tukové usazeniny drtí mezi silnými kolagenními vlákny, které jsou připojeny ke svalu, což vede k zapouštěcímu efektu pomerančové kůry. Celulitida není omezena na ženy s nadváhou, může být i u velmi hubených žen.

Existuje mnoho krémů, ošetření, diet a cvičebních programů, které tvrdí, že sníží celulitidu nebo zlepší vzhled, ale jen málo z těchto úprav má vědecký důkaz na podporu, a ženy by se měly mít na pozoru před utrácením velkých sum peněz na léčbu, které se pravděpodobně neukáže jako úspěšná.

Z hlediska diety a cvičení neexistuje zázračný lék na celulitidu. Ačkoli je zde několik návrhů, jak snížit výskyt celulitidy, nejde o nic víc, než jen jíst zdravou stravu a mít dostatek pohybu.

Následující tipy mohou pomoci minimalizovat vzhled celulitidy, ale nejsou v žádném případě definitivním řešením. Není pochyb o tom, že všechny tyto změny lze provést levně a obecně prospívají zdraví i jinak.

Pijte více vody

Být dobře hydratovaný znamená, že kůže je také hydratovaná a vypjatá, což může snížit výskyt celulitidy. Lidé, kteří pijí více vody také inklinují k rychlejšímu metabolismu, a proto mohou spálit více tuku, který přispívá k celulitidě. Někteří tvrdí, že pití více vody také pomáhá eliminovat toxiny z těla, které způsobují celulitidu, ale není žádný důkaz, že celulitida je způsobena v první řadě toxiny.

Budujte svalovou hmotu

Posilováním svého těla, nahrazováním tuku za svaly může být dobrý způsob jak snížit celulitidu. Svalové buňky nejsou měkké jako tuk, a proto nejsou zvrásněné jako tukové buňky podkožního tuku při celulitidě.

Zvedání závaží nebo začlenění cvičení se zátěží do svých cvičebních postupů  je skvělý způsob jak zlepšit vzhled vašeho těla. Minimalizuje se výskyt celulitidy a posiluje se tělo.

Jezte zdravé tuky

Nenasycené mastné kyseliny, jako ty v tučných rybách, ořeších, vejcích, sóje a olivovém oleji jsou vynikající pro kůži. Výskyt těchto druhů potravin ve vaší stravě může vést k baculatější kůži, která je méně náchylná k suchu, což může snížit výskyt celulitidy.

Tyto tuky jsou také skvělé pro zdraví, srdce a bylo uznáno, že jsou prospěšné pro udržení zdravé hmotnosti při konzumaci v mírném množství.

Hubnoutí

I když celulitida není problém který je spojen pouze s nadváhou, byl v některých případech zjištěn nižší výskyt tohoto onemocnění u hubených žen. Snižováním tělesného tuku, který je tlačen k povrchu kůže, se potenciálně také může snížit výskyt celulitidy.

Jídlo pro zdravější pleť

Ostatní potraviny, které podporují dobrou zdravou pokožku mohou také pomoci snížit výskyt celulitidy. Někteří věří, že strava bohatá na antioxidanty může být prospěšná pro kůži a může také mít roli v prevenci celulitidy.

Ovoce a zelenina, zejména bobule, zelená listová zelenina, pomeranče, manga a rajčata jsou bohaté na antioxidanty a měla by být součástí zdravé vyvážené stravy. Obecně platí, že strava bohatá na ovoce a zeleninu hraje roli při snižování mnoha civilizačních chorob, takže není nevýhodou spotřeba těchto potravin.

Makejte na sobě

Vytrvalostní aktivita pomáhá spálit kalorie a tuk, které jsou příčinou celulitidy. Fyzická aktivita také nabízí řadu dalších zdravotních výhod. Cvičení také zlepšuje krevní oběh a posiluje postižené oblasti a to může vést ke snížení výskytu celulitidy.

Jezte méně sacharidů

Existuje domněnka, že velmi vysoký obsah sacharidů v potravě může přispět k tvorbě celulitidy, ale je zde malý vědecký důkaz na podporu. Jíst větší podíl bílkovin a snížit sacharidy trochu může vést k větší sytosti a tedy nižší příjem kalorií vede k hubnutí.

Vyhněte se Yo-yo dietě

Opakované hubnutí vede k vytahání a napínání kůže, které mohou učinit celulitidu výraznější.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje