Gelové nehty zvládnete doma, UV lampa zdraví neškodí

Gelové nehty jsou nejnovějším a nejoblíbenějším způsobem, jak si zkrášlit ruce. V módě jsou určitě z velké části proto, že dlouho vydrží. V salonu vás přijdou na několik stovek, doma je to levnější. Troufnete si? Než si vůbec povíme, co obnáší vytváření gelových nehtů doma, pojďme se podívat na to, co se o nich říká. Pokud jste gelové nehty nikdy neměla, možná těmhle mýtům také věříte.

UV lampy jsou nebezpečné

To je asi jeden z úplně nejčastějších mylných faktů. Žárovky v UV lampách jsou stejné jako například v soláriu. Rozdíl je však ve vlnové délce, takže zatímco v soláriu se vám změní barva pokožky, s použitím UV lampy na gelové nehty se to nikdy nestane, nezávisle na tom, jak dlouho byste pod ní ruku měli. Na tohle téma už bylo provedeno opravdu mnoho výzkumů a všechny se shodují. Jeden z nich dokonce tvrdí, že aby mělo UV světlo negativní vliv na zdraví, museli byste si dělat gelové nehty více než 250 let každý týden.

Gelové nehty ničí přírodní nehty

Barvila jste si někdy vlasy? Nejdravější byly ještě tehdy, než jste s tím začala. S dalším a dalším barvením se pomalu stávaly sušší a křehčí, musíte používat kondicionér a další zvlhčující masky. S nehty to funguje totožně. Když na ně neustále budete nanášet gel-laky na nehty, budou slabé a křehké. Jakmile s tím přestanete, všimnete si, že opět zesílí. Není to tím, že by se regenerovaly (trvá 6 měsíců, než nehet kompletně odroste), ale tím, že už nejsou pokryté vrstvou, která je vysušuje. Následky na zdraví nehtu tam tedy jsou, ale jen přechodné.

Nedají se odlepit

Další hloupost. Sice vydrží klidně dva nebo tři týdny, ale sundat se dají. Jestliže chodíte na manikúru do salonu, jděte tam i na sundání nehtů. Pokud tvoříte doma, pomůže vám 100% aceton. Běžným odlakovačem, co se prodává v drogerii, to nepůjde. Je dobré nehty potřít acetonem, na 15 minut zabalit do alobalu a nechat působit.

Zvládnu gelové nehty doma?

Určitě. Není na tom nic složitého, postup si teď v rychlosti popíšeme.

Začněte s upravenými dlaněmi i nehty a kůžičkou kolem. K úpravě nehtů perfektně poslouží parafínová vana, které zjemní a vyživí kůži. Nezapomeňte odstranit kůžičku kolem nehtů, z ní se tvoří záděry. Nehet by neměl být mastný. Pak se postupně nanáší tři vrstvy gelu. První je základní, druhá barevný a třetí krycí. Každá se zvlášť „zapeče“ pod UV lampou. A tím je prakticky hotovo! Fantazii se meze nekladou, takže jste-li kreativní duše, doporučujeme vyzkoušet různé nálepky, kamínky, fólie a další zkrášlovací prostředky a vyhrát si. Skvělé je najít si nápad na hezký design nehtů na internetu.

Jak často je budu muset dělat?

V závislosti na tom, jak se k nehtům budete chovat, vydrží asi dva až tři týdny. Pokud se jeden ulomí, můžete ho odstranit pomocí výše uvedené metody a udělat znovu, nemusíte kvůli tomu předělávat všech deset prstů. Jdete do toho?

 Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje