Dukanova dieta aneb hubnutí po francouzsku

V posledních několika letech se začal stále častěji řešit zdravý životní styl. Pokud zkombinujete fyzickou aktivitu se správnou stravou, nejenže docílíte vysněné postavy, ale také se začnete cítit velice dobře. Ztratí se únava, bolesti hlavy, stres, nechutenství k jídlu a podobně. Dokonce se zbavíte zdravotních problémů a komplikací, jako jsou cukrovka, obezita a vysoký krevní tlak.U drastických diet hrozí takzvaný jo-jo efekt v okamžiku, kdy se vrátíte na běžné stravování, a tak zapomeňte na všechny diety, u nichž hladovíte. Spíše zvolte stravování, které můžete brát jako životní styl, nikoliv jako dietu. Jestliže však potřebujete nejprve shodit přebytečné kilogramy, bez dietní fáze se prostě neobejdete. Jednou z účinných metod je Dukanova dieta, u které jo-jo efekt nehrozí, stačí udělat vše tak, jak máte.

 

Dukanovu dietu si ženy pochvalují

Pokud se podíváte na Francouzsky, jsou štíhlé, elegantní, stylové. Považují totiž Dukanovu dietu za velice účinnou. Dokonce některé dokázaly zhubnout i tři kilogramy během prvních deseti dnů, což je opravdu úctyhodné. Dodržovat pravidla, která nastavil Pierre Dukan, se jednoduše vyplatí.

V první řadě si zjistěte, zda máte nadváhu, obezitu či podváhu. BMI kalkulačka vám prozradí, v jakém stavu se vaše tělo nachází. Jestliže máte normální váhu, zapomeňte na diety, pouze do jídelníčku zařaďte zdravé recepty.

Jaký je princip Dukanovy diety?

V rámci Dukanovy diety z jídelníčku vyřadíte potraviny s obsahem sacharidů a přidáte bílkovinnou stravu. Rozděluje se na čtyři fáze:

 

1. fáze útočná,

2. fáze rovnoměrná ztráta,

3. fáze upevňující,

4. fáze definitivní stabilizace.

Podrobné informace o jednotlivých fázích najdete na stránkách populárního projektu Pestrý jídelníček. Přímo na stránkách si můžete nechat sestavit jídelníček, a to do pouhých dvou minut.

Čaje