Češi čaj milují. Vyzkoušejte matcha tea

Historie čaje sahá již více než pět tisíc let do historie. Kolébkou čajů byla Čína a Indie, postupně se však dostal do celého světa a již tisíce let patří k jedněm z nejoblíbenějších nápojů. Obzvláště v zimním a chřipkovém období se bez něj lidé neobejdou. Bylinkové čaje prostě a jednoduše patří k tomu prvnímu, po čem v případě nachlazení sáhnete.

Matcha tea

Jedním z léčivých a v současné době také jedním z nejoblíbenějších čajů je také japonský čaj matcha tea. Možná vám tento název zatím nic neříká, ale vězte, že v poslední době zažívá v České republice doslova boom, a tak je jen otázkou času, kdy se dostane až k vám. Jde v podstatě o velmi kvalitní zelený čaj, který se v Japonsku používá při čajovém obřadu. Jeho využití je však mnohem širší, používá se do zmrzliny, cukroví a samozřejmě k přípravě teplých a studených nápojů. Na internetu už nyní najdete mnoho receptů k jeho využití.

Účinky matcha tea

Japonský zelený sypaný čaj se těší velkému zájmu především kvůli jeho prospěšným účinkům na lidský organismus. Blahodárné účinky antioxidantů jsou v současné době probírány neustále. A podle nedávných studií se potvrdilo, že matcha tea obsahuje vyšší podíl antioxidantů než je tomu běžné u jiných potravin. V případě, že se snažíte zhubnout, určitě oceníte rovněž jeho schopnost zrychlení metabolismu. Na rozdíl od prášků na hubnutí však nevyvolává nežádoucí kolísání krevního tlaku. Hubnete jednoduše přirozeně přírodní cestou. Další skvělou vlastností matcha tea je snižování cukru a cholesterolu v krvi. V Japonsku proto tento čaj testují jako alternativu na léčení cukrovky. Díky snižování cholesterolu dochází také k nižšímu výskytu kardiovaskulárních chorob. Můžete tedy čaj užívat jako jakousi prevenci. Pokud vás tedy účinky čaje zaujaly, rozhodně jej vyzkoušejte osobně.

 

Čaje