epilace

Letní šaty si žádají hladce oholené nohy, na tom se určitě shodneme. Snažíte se hladkou kůži udržovat, zároveň vás ale už nebaví trávit hodiny s holítkem v koupelně? Neztrácejte čas – ukliďte žiletku a vsaďte na jednorázovou a efektivní epilaci. Že neznáte všechny její formy? Pojďme si je společně projít.

Epilátor

Jednou z nejběžnějších metod dlouhodobějšího odstraňování chloupků je použití epilátoru. Strojek nás chloupků zbaví zpravidla na dva až tři týdny. Jsou tu ale dvě nevýhody, které mnohé odradí: 1. Kdo zkusil ví, že ošetření epilátorem prostě bolí. 2. Pokožka pak navíc zůstává podrážděná a na místě vzniklých pupínků hrozí zarůstání chloupků.

Vosk

Na chloupky dobře funguje i tahle „tekutá“ metoda. Podobně jako epilátor můžeme voskové pásky použít doma. Opět se ale musíme připravit na poměrně nepříjemný a bolestivý proces. Kdo vydrží, má ale vyhráno obvykle na čtyři až šest týdnů.

Cukrová pasta

Méně bolestivou variantou domácí epilace je cukrová pasta. Její hlavní výhodou je, že neobsahuje chemikálie, ale pouze přírodní přísady. Proto se tato metoda hodí i k odstraňování chloupků z citlivých částí těla, jako jsou například třísla. Chloupky začnou, podobně jako u epilace voskem, dorůstat zhruba po měsíci.

Laser

Všechny zmíněné domácí metody odstraní chloupky pouze na několik týdnů. Jestliže ale chceme trvalou epilaci, musíme navštívit dermatology. Specialisté z kliniky Mediestetik v Praze používají k epilaci alexandritový laser Candela GentleLase. Laserový paprsek zničí teplem vlasovou cibulku a chloupky tak nemají odkud znovu růst. Ošetření je navíc takřka bezbolestné! Epilace laserem lze použít na jakoukoli oblast našeho těla. Touto metodou ale nelze odstranit světlé chloupky bez pigmentu. Výhod epilace oproti klasické depilaci je nesporně mnoho, ale výběr je jen na vás.

 

Čaje