4 tipy jak aktivně trávit volný čas s dětmi

Důvodů, proč s dětmi trávit volný čas je mnoho. Jedním z nich je i to, že pomáháte se správným rozvojem pohybového aparátu a podporujete zdravý imunitní systém dítěte. Pobyt na čerstvém vzduchu a aktivní pohyb jsou základní předpoklady pro správný vývoj organismu a spokojené dítě s dobrými návyky i v dospělosti.

 1. Dětské hřiště

Klasickou variantou, jak dítě dostat na čerstvý vzduch, jsou dětská hřiště. Pokud máte ve svém okolí již všechna vyzkoušená a vaše dítě už nudí, podívejte se na databázi dětských hřišť . Tam najdete seznam všech hřišť ve vašem okolí s dalším popisem. Snadno se tak připravíte i na dovolenou pro případ, že by dítě nechtělo jít na procházku, ale chtělo by se jenom odpočinout u skluzavky nebo pískoviště.

2. Zábavné hry

Další možností je vymyšlení zábavných her, které se dají hrát venku. Inspirujte se venkovními hrami s dětmi a pozvěte spolužáky za školky nebo školy, aby se připojili. Dítě nejen, že bude rozvíjet své pohybové schopnosti, ale zapracuje i na strategickém myšlení a sociální interakci s vrstevníky.

3. Vyrazte do přírody

Oblíbenou klasikou, která nikdy nezklame, je i výlet do přírody. Jděte na houby nebo během sezóny vyrazte na sběr borůvek. Dobré jsou i procházky v lese nebo v přírodě, při kterých dítěti ukazujete jednotlivé rostliny a živočichy a říkáte, proč jsou důležité v ekosystému. Dítě si osvojí pozitivní vztah k přírodě a životnímu prostředí, což pomáhá pro pozdější utvoření hodnot.

4. Sportování

Naučte dítě jezdit na kole nebo se vypravte na kolečkové brusle. Pěkně upravené cyklostezky jsou dnes již v každém městě a okolí. Zdravý pohyb pomůže nejen s dítěti, ale i vám. Sportovní výkony navíc dítě naučí, že být aktivní je dobré a tento návyk si odnese i do dospělosti. Myslete však na to, že je nutné sportovat s rozumem a nic nepřehánět, aby si dítě naopak nevytvořilo averzi k aktivnímu trávení volného času.

 

 

 

Log in to comment