infrasauna

Infrasauna má léčit. Abyste se v ní jen neohřívali, musí být vybavena kvalitními infrazářiči, které pokrývají všechna pásma infračerveného záření.

Zatímco ultrafialové záření našemu zdraví škodí a snažíme se mu bránit, infračervené záření se vyplatí alespoň jednou za čas vyhledat. Mezi jeho pozitivní vlivy na lidské tělo totiž patří:

  • zlepšení krevního oběhu,
  • zmenšení otoků,
  • rychlejší hojení ran,
  • likvidace virů a bakterií,
  • snížení napětí a ztuhlosti svalů a šlach,
  • zvýšení psychické odolnosti,
  • posilování imunity.

Samostatnou kapitolou je spalování tuku. Zatímco ve finské sauně potíte hlavně vodu (až 97 %), v infrasauně vypotíte vody o cca 17 % méně. Z těla tedy dostanete více tuku a pravidelná relaxace v infrasauně se tak příjemně projeví na vaší linii.

http://www.saunasystem.cz/images/135-n-Infrasauna-ISV-image.JPG

Aby saunování nebylo zbytečné

Návštěvy infrasauny však mohu být k ničemu, pokud její zářiče nepokrývají tři spektra infračerveného záření.

  • IR-C s vlnovou délkou 3 – 10 mikrometrů zahřívá povrch kůže a má proto nejlepší relaxační účinky,
  • IR-B s vlnovou délkou 1,4 – 3 mikrometry už prostupuje do horní kůže,
  • IR-A s vlnovou délkou 0,76 – 1,4 mikrometrupronikne až do podkoží a díky tomu má největší vliv na lidské zdraví.

V České republice vyrábí infrasauny se všemi třemi pásmy například SaunaSystem. Zářiče, které v těchto kabinách najdete, jsou vysoce kvalitní Philips Vitae. Jde o nejmodernější zářiče na trhu s neomezenou životností.

Magnesiové ISM infrazářiče v infrasauně

Poznejte výhody kvalitních zářičů Philips Vitae

Výhodou infrazářičů Philips Vitae je také jejich okamžitý start. Plně rozehřáté jsou za 1 vteřinu a vy se tedy můžete saunovat hned, jakmile si na to vzpomenete. Představte si, že přijdete v zimě zmrzlí domů, zapnete infrasaunu a než si sundáte kabát, už můžete rozmrzat pod hřejivými a léčivými infračervenými paprsky.

Při vybírání infrasauny se na dobu nahřívání zaměřte. Nekvalitní kabiny totiž uvádějí i 20 minut a za tu dobu vás už pod kvalitními Philips Vitae přestane bolet hlava.  

Kvalitní zářiče samozřejmě patří do kvalitní infrasauny. Modely jako je Grand Vitae nebo ISV jsou vyrobeny ze skandinávského smrku nebo cedru, který krásně voní. Můžete si do nich také nechat zabudovat reproduktory, kdo by ostatně nechtěl relaxovat v rytmu své oblíbené hudby?

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře