Výběr psychologa může být složitý, a proto je dobré dobře se na tento proces připravit. Je potřeba zvážit několik faktorů, jako je profesionalita, zkušenosti, referenční zdroje, rozsah služeb a finanční náklady. Zde je několik doporučení pro výběr psychologa, které by Vám v tomto procesu měly pomoci.

Číst dál: Jak vybrat psychologa

Psychické problémy, vyplývající z prostředí práce, jsou stále více akceptovány jako běžná součást života. Tyto problémy mohou pocházet z různých důvodů, jako například konfliktních situací, přetížení, stresu, vysokého stupně odpovědnosti nebo nedostatku podpory. V důsledku toho se celkový zdravotní stav zaměstnance může zhoršit a mohou se objevit psychické problémy, jako je úzkost, deprese nebo pracovní vyčerpání. V této studii se zaměříme na to, jak lze tyto psychické problémy čelit a minimalizovat jejich dopad na pracovní výkon.

Číst dál: psychycké problémy z práce

Užívat si života v pohodě může být pro některé lidi náročné. Existují ale některé jednoduché tipy a rady, které vám pomohou dosáhnout duševní pohody. V tomto článku se podíváme na tipy, které vám pomůžou být v pohodě a dívat se na svět s novou perspektivou.

Číst dál: Pár rad jak být v pohodě

Sex je dobrý pro tělo i pro duši. Nejspíš jste však netušili, jak obrovský vliv má na zdraví. Víte, že zlepšuje imunitu, snižuje riziko srdečních chorob, může vám pomoci k nižšímu tlaku, ulevuje od bolesti, minimalizuje riziko rakoviny prostaty, zlepšuje spánek, ulevuje od stresu nebo prodlužuje život? Pokud chcete zažívat tyto benefity, měli byste si postelové hrátky užívat aspoň dvakrát týdně. Jenže při takové frekvenci se mohou brzy stát nudnými. Co s tím?

Číst dál: Podpořte zdraví dobrým sexem! A jak zajistit, aby byl dobrý?

V dnešním uspěchaném světě se pouze hrstka lidí na chvíli zastaví a zapřemýšlí nad tím, co vlastně od života chce, kam jde a jestli jsme na to dobře připraveni a vybaveni. Jaké chceme mýt myšlení. Spokojíme se s běžnou každodenní činností? Nebo máme větší ambice a své myšlení a pohled na svět potřebujeme posunout? Máme manažerské, podnikatelské a vůdčí předpoklady?

Číst dál: MYSLET ZNAMENÁ DĚKOVAT

Máte psychické problémy? Navštivte psychologa. Rada nad zlato, která však skýtá mnohá úskalí. Jaká?

Číst dál: Psychologická konzultace přes chat

V dnešním článku se zaměříme na jeden z mnoha problémů, který je čím dál častěji tématem každodenní komunikace, a to jsou traumata. Upřímně řečeno každý z nás zažije v průběhu své existence nějaké trauma, často si je sebou neseme už z dětství. Není však trauma jako trauma, s některými se dokážeme vcelku snadno vyrovnat, jiné nás naopak poznamená na celý život a nejsme schopni je správně zpracovat.

Číst dál: Jak překonat psychické trauma?

Znásilnění – slovo, které v sobě ukrývá spoustu bolesti. Kromě toho, že je znásilnění většinou spojeno s fyzickým napadením, jde o velmi brutální útok na psychiku oběti. V dnešním článku se podíváme blíže na to, co se pod tímto pojmem skrývá, proč k němu dochází, pokusíme se vyvrátit i dnes přetrvávající domněnky, kterými je znásilnění opředeno a mnoho dalšího.

Číst dál: Znásilnění a jak se s ním vyrovnat

Bolesti hlavy a migrény nám dokáží pěkně znepříjemnit život. Přestože může být obojí příznakem nějakého vážnějšího onemocnění, v mnoha případech jde spíše o psychický tlak, který za bolest může. Není se čemu divit, dnešní uspěchaná doba je přesycena stresem, jsou na nás kladeny čím dál tím větší nároky, a to jak v práci, tak v soukromém životě.  Všechny naše obavy, starosti a problémy se dříve či později derou na povrch, třeba právě prostřednictvím bolestí hlavy. U migrén je určení příčiny víceméně složité. Odborníci předpokládají, že na vině je zejména genetická výbava jedince. Pokud tedy někdo z rodiny trpěl migrénami, je zde velká pravděpodobnost, že vy budete mít tento problém také. Kromě toho mohou být migrény doprovodným jevem u různých psychických onemocnění (deprese, bipolární afektivní porucha…), vyskytují se často v období menstruace, menopauzy či v těhotenství. Sklon k migrénám mohou podnítit i jinak neškodné věci jako např. antikoncepce, hlad, některá jídla apod.

Číst dál: Mohou bolesti hlavy souviset s psychikou?

Dnes se podíváme na to, jak obstátá ve slovní přestřelce, jaké k tomu máme možnosti a to vše s báječnám Pjérem La Šé´z. Pjér nám osvětlí mné věci z díla německého autora Schopenauera Eristická dialektika. Dozvíte se také, kdo jsou to sofisté. Používáme tedy slovo sofistikovaný správně? Pjér nám vše uvede na správnou míru. Příjemný poslech a líbí-li se vám toto video, nezapomeňtě kliknout na youtube Odebírat nebo Subscribe.

Číst dál: Eristická dialektika Pjér la Šé'z A Schopenhauer

Syndom vyhoření může potekat každého z nás. Né každý si to však připouští. Dnes opustíme poučky z učebnic psychologie a psychoterapetický pohled z dávných dob a pokusíme s Pjérem la Šé´z podívat na tuto problematiku trochu z jiného úhlu. Pjér la Šé´z vystoupil na Colors of Ostrava.

Číst dál: Syndrom vyhoření - video s Pjerém la Šé´z

Čaje