Plošiny pro invalidy a imobilní občany

Lidé, jejichž pohyb je z nějakého zdravotního důvodu omezen, naráží téměř na každém kroku na překážky, které jejich okolí skoro nevnímá. I nepatrné terénní nerovnosti se mohou stát obtížně zvládnutelnými. V dnešní době se již zcela běžně setkáváme se specializovanými prodejnami, kde nacházíme široké spektrum důležitých kompenzačních pomůcek. Současný trend nahrává inkluzi osobám s postižením, a proto veřejné úřady a budovy většinou disponují zvláštním typem zařízení, aby byl umožněn přístup všem občanům bez rozdílu. Psychická i fyzická stránka lidského prožívání spolu velmi úzce souvisí. Odborníci považují za velice důležité zabezpečit co možná největší komfort osob se zvláštními potřebami, aby se cítily pohodlně, spokojeně a bezpečně a mohly prožít kvalitní a naplněný život. Mnoho lidí s podobným údělem nachází své uplatnění v řadě oborech a úspěšně se tak realizují.

Pohodlný domov

Uzpůsobit byt tak, aby absolutně vyhovoval člověku neustále upoutanému na vozíčku, nemusí být zase takový problém, jak se na první pohled může zdát. Základem je účelně řešený prostor, dostatečně široké zárubně dveří a možnost dobře manipulovat s invalidním vozíkem. V prostorech vlastního bytu je vhodné využít služeb bytového architekta. Ten navrhne místnosti a jejich uspořádání s ohledem na snadné a pohodlné užívání domácích spotřebičů a zařízení. Pracovní plochu kuchyňské linky je vhodné výškově uzpůsobit. Zároveň i úložné prostory a věci běžné potřeby musí být v dosahu a stálé dispozici. Bezbariérový přístup do všech místností považujeme za samozřejmost. Problémem se může stát přechod mezi jednotlivými patry. Schody v rodinných a panelových domech lze překonat pomocí schodišťových plošin, na něž invalida dole pod schody najede a nechá se nahoru jednoduše vyvézt. Další možnost nabízí tzv. schodišťová sedačka, kterou velice dobře využijí i starší osoby s pohybovými problémy. Pokud to uspořádání domu umožňuje, lze naprojektovat a vystavět výtah pro vozíčkáře, popř. vertikální plošinu. Tato snadno ovladatalná plošina pro vozíčkáře může být instalována v interiéru i v exteriéru a překoná převýšení až 3000 mm.

Individuální a spolehlivé řešení

Firmy zabývající se realizací projektů pro invalidní a imobilní občany, zpracovávají tři základní oblasti - výrobu, montáž a servis zdvihacích zařízení. Každou svoji zakázku řeší individuálně. Hlavní filozofií je účelné a jednoduché řešení vycházející vstříc požadavkům zákazníků. Prvním krokem tedy bývá nezávislá expertiza. Následuje projektování, výroba a montáž plošin. Záruční a pozáruční servis dodávaných zdvihacích zařízení jsou považovány za samozřejmost. Všechny produkty jsou navrhovány s ohledem na spolehlivost a bezpečnost. Osoby s tělesným postižením a se sníženou pohyblivostí tak mohou být díky nabízeným speciálním zařízením soběstační a volně se pohybovat. Žijeme ve světě techniky a je zcela na místě, slouží-li technika základním požadavkům člověka a napomáhá ke zkvalitnění jeho života.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje