Můžete jíst tuk a přitom zhubnout!

Jíst tuk a nepřibrat! Cože? Ano, je to pravda. Můžete jíst stále hodně tuků a zhubnout. Nicméně trik spočívá v tom, držet se těch správných typů tuku. Nemůžete očekávat, že budete jíst spoustu másla nebo mastné hranolky a ještě zhubnete. Je čas rozloučit se s posedlostí roku 1990 - nízkotučnými dietami

Potraviny s vysokým obsahem tuku, které podporují odbourávání tuků

  1. Ořechy a ořechová másla: Jsou bohaté na mononenasycené zdravé tuky, a jsou dobrým zdrojem vlákniny. Ořechy nám pomáhají zůstat déle sytí a jsou uspokojující svačinou. Výzkum důsledně ukazuje, že jedlíci ořechů zaznamenávají menší přibývání na váze, nebo je méně pravděpodobné, že mají nadváhu. Jedlíci ořechů často žijí déle.

  2. Avokádo: Toto mastné ovoce má často špatnou pověst jako vysoce kalorické. Nebojte se! Jedno avokádo obsahuje 19,7 gramů zdravých mononenasycených tuků. To je poměrně vysoká hodnota ve srovnání s jinými potravinami.

  3. Olivový olej: Buďte s ním opatrní, může rychle vysoce zvednout kalorickou hodnotu potravin, aniž byste si to uvědomili. Jako preventivní opatření se vždy snažte změřit jeho množství. Jedna malá lžička může poskytnout uspokojující příchuť vašemu každodennímu salátu.

  4. Losos: Obavy z kalorické ryby? Neměli byste mít. Existuje příliš mnoho výhod nalezených v omega-3 tucích, než abyste se starali o tuk nebo kalorie navíc. A pak, můžete se často cítit spokojeni s menším podílem lososa vzhledem k obsahu tuku.

  5. Lněné semínko: Poskytuje téměř rovným dílem zdravý tuk a vlákninu. V kombinaci poskytují tuk a vláknina vysoké úrovně sytosti. 1 zarovnaná lžíce má jen 37 kalorií a 3 gramy tuku. Perfektní pro přidání do pokrmů s ovesnými vločkami, řeckého jogurtu, nebo smoothie.

Proč vede konzumace tuků k tomu, že méně jíte

Tuky, zdravé i nezdravé, nám poskytují více spokojenosti a sytosti při jídle. To nám umožňuje jíst méně a ovládat hlad. Bonus je, že ty zdravé tuky jsou protizánětlivé, podporují lepší metabolismus a zlepšení zdraví.

Nicméně, klíčové je, aby zůstaly v souladu s vašimi pocity sytosti a nezapomeňte nikdy na dobrou kontrolu množství potravin s vyšším obsahem tuku. Konec konců, tuky jsou nejvíce energeticky vydatné potraviny. A nezapomeňte pro vaše zdraví na mononenasycené tuky, aby podporovaly štíhlost, a jezte méně polynenasycených tuků. Takové čipsy vám přidají na váze víc, než celé avokádo!

Už jste jedli zdravé tuky a ještě zhubli?

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje