MMS – zázračný lék, kterým si lidé ničí zdraví

Autismus, rakovina, AIDS – to jsou jen některé z vážných potíží, které prý vyléčí MMS. Miracle Mineral Solution nebo také Master Mineral Solution se prodává po celém světě, i když v mnohých zemích není vůbec legální. Prodejci tvrdí, že vás dokáže zbavit až 95 % všech onemocnění bez vedlejších účinků. Může být něco takového pravda?

MMS je v podstatě naředěné Savo. Ve skutečnosti se prodávají dvě varianty. MMS1 vzniká spojením chloritanu sodného (NaClO2) a kyseliny citronové (C6H8O7), která funguje jako aktivátor. Samotný chloritan se přidává do zubních past, ústní vody, žvýkaček a dalších produktů, avšak ve spojení s kyselinou citronovou vznikne látka používaná při úpravě vody či dezinfekci. MMS2 je pak chlorid vápenatý využívaný na čištění vody v bazénech. Aktivátor v podobě kyseliny citronové ve druhém případě není potřeba, látka se aktivuje po styku s vodou.

Chemické složení se od Sava sice liší, ale podoby si všimli mnozí obchodníci. Místo pravého MMS si tak někteří lidé za velké peníze kupují skutečně Savo smíchané s vodou. A tady už se nedostáváme jen k otázce, zda může být taková látka léčivá, ale přímo k ohrožení života. Po konzumaci Sava člověk riskuje popálení jícnu a útrob.

MMS k nám poslali mimozemšťani

Poměrně zajímavý je také příběh, který se váže k počátkům využívání MMS jako léčebného prostředku. Přišel s ním Jim V. Humble, který věří, že byl poslán z galaxie v Andromedě, aby s pomocí MMS vyléčil lidstvo. To snad mluví za vše, ne?

Jim Humble je hluboce věřící a rentgenové paprsky, očkování a další tradiční léčebné procedury jsou podle něj škodlivé. Proto všem doporučuje vyzkoušet MMS. O zvracení, dehydrataci, nevolnosti a průjmu po užívání, už raději nemluví, nicméně někteří vychytralí prodejci tvrdí, že je to znamení funkčnosti produktu. Zvracením či průjmem se z těla přece odplavuje škodlivá nemoc. Výzkum probíhající v Kanadě bohužel prokázal, že dlouhodobé užívání MMS má mnohem závažnější následky. Způsobuje selhání ledvin a extrémní vnitřní krvácení.

Proto je alarmující, že léku věří lidé po celém světě. Ještě horší je, když jím matky krmí své děti s vidinou zdraví. Přes četná varování odborníků je stále snadné „lék“ sehnat.

Na internetu se prodává za tři stovky

Prodej MMS je v Česku nelegální. Měl by být zařazen mezi léčivé přípravky, protože tvrdí, že dokáže léčit, nicméně to by musel splňovat všechna kritéria nutná ke schválení. Státní ústav pro kontrolu léčiv by jej pochopitelně neschválil, nemá totiž žádné léčivé účinky.

Firmy si přesto nacházejí cestičku k distribuci. Pokud se pokusíte MMS koupit přes internet, nejspíš ani nebudete vědět, kdo vám látku vlastně prodává. Prodejci se snaží zůstat v utajení, často nereagují na telefony ani e-maily. Tvrdí, že jim sám Humble doporučil, aby neposkytovali žádné bližší informace ani osobní konzultace.

Někteří používají vychytralý způsob, pomocí nějž obchází zákon. Místo toho, aby prodávali celé MMS, prodávají zvlášť chloritan sodný. Kyselinu citronovou si pak každý dokoupí v kdejakých potravinách. Ta se totiž běžně používá v kuchyni jako přísada ke konzervaci.

Lahvičku chloritanu sodného o objemu 100 ml pořídíte v ČR za necelé tři stovky korun. Mnozí prodejci k ní přikládají i knížku či návod na správné dávkování. Některé návody tvrdí, že by se přípravek před konzumací měl nechat odstát. Pokud je tohle opatření dodrženo, vyprchá chlor a v přípravku nezůstane prakticky nic škodlivého, a tak se jedná čistě o placebo. Smutné je, že tím léčí matky svoje děti....

Může tedy MMS léčit?

Snad jsme uvedli dostatek faktů, abyste si sami udělali představu. Tělu by při správném dávkování neměl ublížit, ale léčit rozhodně nebude. A jestli se vám podaří natrefit na napodobeninu v podobě zředěného Sava, přivodíte si nepěkné zdravotní problémy.

MMS opravdu nevyléčí AIDS, rakovinu, cukrovku, Alzheimerovu chorobu ani nic dalšího. Kdyby to tak bylo, tak už by se látka dávno běžně používala.

Čaje